„Daj swoim butom drugie życie” w sklepach CCC w Polsce

Większość z nas ma w szafie co najmniej jedną parę butów, której z różnych powodów nie nosi. „Daj swoim butom drugie życie” – to akcja, w której CCC zachęca do ich odpowiedzialnego zagospodarowania, w trosce o planetę. Do tej pory firma zebrała ponad 80 tysięcy par butów, z których większość po segregacji i dezynfekcji trafiła na rzecz wsparcia potrzebujących. 

Specjalne pojemniki dostępne są już we wszystkich sklepach CCC w Polsce oraz na wybranych rynkach zagranicznych. Firma stale poszerza zasięg akcji o kolejne lokalizacje. Poprzez akcję CCC promuje odpowiedzialność względem produktów oraz zasady gospodarki obiegu zamkniętego. 

Akcja poszerza zasięg

Akcja “Daj swoim butom drugie życie” wystartowała pilotażowo w 2020 roku. Dziś pojemniki znajdują się już we wszystkich sklepach CCC w Polsce. Także w wybranych salonach w Czechach, Słowacji, Węgrzech i Rumunii. Zbiórka stale wprowadzana jest do następnych lokalizacji, w tym planowane jest jej uruchomienie na kolejnych rynkach zagranicznych. Co więcej, osoby, które chcą wesprzeć innych i przyczynić się do minimalizowania ilości odpadów, mogą od tego roku oddawać obuwie także przez Paczkomat® InPost w ramach akcji EKOzwroty. CCC jest jej wyłącznym partnerem obuwniczym. 

Gospodarka obiegu zamkniętego, zwana inaczej gospodarką cyrkularną, dąży do maksymalizacji wykorzystania surowców i zmniejszenia ilości odpadów. Właśnie takie są założenia akcji „Daj swoim butom drugie życie”. CCC zbiera używane obuwie dowolnych marek, w każdym rozmiarze i fasonie. Nadające się do dalszego użytkowania obuwie jest dezynfekowane a następnie przekazywane potrzebującym. Pozostałe pary trafiają natomiast do bezpiecznej utylizacji. Spółka chce zamknąć obieg i racjonalnie wykorzystywać zasoby, w trosce o środowisko. Wszystko to zgodnie ze strategią biznesową GO.25, gdzie zrównoważony rozwój to jeden z filarów.