InPost i CCC: drugie życie ubrań i butów

Grupa CCC dołączyła do inicjatywy EKOzwroty, której pomysłodawcą i organizatorem jest InPost. Dzięki tej współpracy polscy konsumenci mogą bezpłatnie oddać nieprzydatne już im obuwie, a także ubrania do dowolnego Paczkomatu.

Projekt ma dwa główne cele:

  • umożliwienie łatwego oddania niepotrzebnych elementów garderoby,
  • nadanie starym rzeczom drugiego życia tak, by ograniczać ich wyrzucanie. 

Praktycznie każdy z nas ma w domu nadające się jeszcze do używania buty czy ubrania, które przestały być potrzebne. Dzięki usłudze EKOzwroty można wygodnie i szybko zwrócić je do Paczkomatu i przekazać partnerowi akcji – Fundacji Odzyskaj Środowisko. Używane rzeczy zostaną poddane szczegółowej analizie pod kątem przydatności do użycia. Część z nich, po odpowiedniej dezynfekcji i drobnych naprawach trafi do organizacji charytatywnych. Inne ponownie wprowadzone do obiegu komercyjnego zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Z kolei te najbardziej zniszczone firma bezpiecznie zutylizuje lub przetworzy na półprodukty w celu ich powtórnego użycia. 

Drugie życie ubrań i zniżka 10 proc.

Niezwykle ważne jest dla nas pokazywanie klientom, że nawet zużyte buty, a także ubrania można zagospodarować w inny, lepszy sposób.

– EKOzwroty to szansa dla przemysłu odzieżowego na minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko. My chcemy tę szansę wykorzystać. Nasza współpraca z InPostem pozwala ograniczyć liczbę butów i ubrań trafiających na śmietniki, a do tego wprowadza do naszego codziennego życia bardzo potrzebne elementy ekonomii cyrkularnej, tak ważnej w dobie zmian klimatycznych – wyjaśnia Agnieszka Kępińska-Sadowska, dyrektor Zarządzająca Pionu Komunikacji Korporacyjnej i Zrównoważonego Rozwoju w Grupie CCC

Każdy kto włączy się do akcji EKOzwroty otrzyma sms-em kod zniżkowy 10 proc. na zakupy na ccc.eu. Wystarczy wykonać zaledwie trzy kroki. Wejść na stronę: www.inpost.pl/ekozwroty i wypełnić formularz. Na paczce ze starymi butami, bez zbędnego drukowania etykiet, wpisać jej numer. A na koniec zupełnie bezpłatnie nadać ją w dowolnym Paczkomacie InPost. 

– W trosce o otoczenie warto łączyć siły, dlatego cieszymy się, że CCC dołącza do naszego projektu EKOzwroty,  jako partner branży obuwniczej. Razem możemy dotrzeć do jeszcze większej grupy konsumentów i zwiększyć ich ekologiczną świadomość. Wszyscy mamy wspólny cel – zadbać o naszą planetę – mówi Sebastian Anioł, dyrektor Działu Innowacji Logistycznej InPost.