Santander Consumer Multirent przyjmuje wnioski w programie „Mój elektryk”

Santander Consumer Multirent rozpoczął przyjmowanie wniosków o dofinansowanie z programu „Mój elektryk”. Firma jako jeden z pierwszych podmiotów podpisała umowę z Bankiem Ochrony Środowiska (BOŚ).

Santander Consumer Multirent rozpoczął już proces przyjmowania wniosków o dofinansowanie z programu „Mój elektryk”. W ofercie leasingodawcy znajdują się znane marki produkujące samochody elektryczne takie jak Tesla czy Mazda.

O dofinansowanie z programu można starać się stacjonarnie, w salonach dealerskich współpracujących z leasingodawcą. Po podpisaniu odpowiednich dokumentów, równolegle rozpoczyna się procesowanie wniosku o leasing auta elektrycznego oraz o jego dofinansowanie. Klient nie musi się jednak niczym przejmować. Umowa podpisana przez Santander Consumer Multirent z BOŚ sprawia, że po złożeniu wniosku o dotację do leasingu z „Mojego elektryka” wszystkie dalsze formalności załatwia leasingodawca.

Tesla i Mazda bardziej w zasięgu 

– Dzięki przystąpieniu do programu „Mój elektryk” nasi klienci zyskali okazję skorzystania z oferty dofinansowania do leasingu na samochód elektryczny – mówi Klaudia Mrowiec z Santander Consumer Multirent. – Tym samym w zasięgu ich możliwości znalazły się marki takie jak Tesla, Mazda, na które wcześniej część z nich nie mogła sobie pozwolić. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do tego, żeby auta elektryczne stawały się coraz bardziej inkluzywne. Jest to duży krok dla środowiska naturalnego, a także przyszłości branży motoryzacyjnej. Niektóre firmy, jak Volvo czy Ford, ogłosiły, że w ciągu kilku lat będą produkować wyłącznie elektryki. Takie auta nie są jedynie przemijającym trendem.

Nabór wniosków w programie „Mój elektryk” będzie trwał do końca 2025 r. lub wyczerpania puli środków. Zgłoszenia są oceniane pod kątem zgodności z zasadami i warunkami inicjatywy. Z informacji przekazanych przez IBRM Samar pod koniec lutego, w ramach ścieżki leasingowej złożono wnioski o dopłaty do 690 pojazdów.