Reduce Your Ice, Ice Baby

Vanilla Ice, supergwiazda amerykańskiego rapu lat 90-tych, we współpracy z Samsung Electronics, nagrał nową wersję hitu „Ice, Ice Baby”. Piosenka „Reduce Your Ice, Ice Baby”, zachęca do zwiększenia temperatury w zamrażarce o 1 stopień Celsjusza. Raper przekonuje, że ta drobna zmiana przyczyni się do obniżenia śladu węglowego generowanego przez gospodarstwo domowe. W skali globalnej przełoży się to na realne korzyści dla środowiska.

1 stopień wyżej – 1 milion ton CO2 mniej

Z danych opublikowanych przez firmę Samsung wynika, że zwiększenie temperatury w zamrażarce zaledwie o 1 stopień Celsjusza w każdym europejskim gospodarstwie domowym, przyniosłoby redukcję emisji CO2 o ponad 1 milion ton w skali roku.

Jest to ekwiwalent CO2:

  • emitowanego przez ponad 217 000 samochodów osobowych przez cały rok,
  • powstały przez ponad 4 miliardy kilometrów przejechanych przez przeciętny samochód osobowy,
  • rocznego zużycia energii w ponad 120 000 domach łącznie.

W ramach kampanii nakręcono zupełnie nowy teledysk Vanilla Ice’a. Rymy, przy których bawili się fani ponad 30 lat temu, tym razem przybrały formę proekologicznych wskazówek. Każdy z nas może je wcielić w życie, aby pozytywnie wpływać na środowisko.

Teledysk z udziałem Vanilla Ice oraz chłodziarko-zamrażarki z serii Samsung Bespoke, nawiązujący do stylistyki rodem z lat 90., dostępny jest tutaj:  YouTube Samsung Polska.

Design i ekologia – Ice, Ice Baby

– Uwielbiam prowadzić zrównoważony styl życia, a troska o energooszczędność jest jego nieodłączną częścią. Zawsze szukam najnowocześniejszych metod oszczędzania energii dla domu. Bardzo podoba mi się, że linię lodówek Bespoke można dostosować do indywidualnych potrzeb. Muzyka jest świetnym sposobem na łączenie ludzi i rozpowszechnianie proekologicznej idei. Mam nadzieję, że nasze przesłanie zostanie odebrane wyraźnie, bo powinniśmy zrobić co w naszej mocy, aby zadbać o naszą planetę – powiedział Vanilla Ice.

– Współpraca z Vanilla Ice przy projekcie promującym zrównoważony rozwój, który jest dla nas tak ważny, to ogromny zaszczyt. Nasza linia modułowych lodówek Bespoke została zaprojektowana z myślą o wydajności energetycznej, zrównoważonym rozwoju i niezawodności w działaniu. Dzięki swojemu designowi lodówki Bespoke są wyborem na lata. Niezależnie od zmieniającej się mody, stylu wnętrza czy potrzeb użytkowników – dodał Tim Beere z Samsung.- Uwielbiamy oglądać różne kombinacje lodówek tworzone przez naszych klientów. Eksperymentują oni z szeroką gamą kolorów i materiałów oferowanych przez Bespoke. Dla nich także stworzyliśmy technologie pozwalające przechowywać żywność w możliwie najlepszych warunkach. Minimalizując jej marnowanie – dodał Tim Beere.