Wraca świeże mleko w szklanych butelkach

mleko w szklanych butelkach

Lidl Polska wprowadza do asortymentu świeże mleko prosto od krowy, sprzedawane w szklanych butelkach. Jego dostawcą jest gospodarstwo Agrocoop. 

Mleko w szklanych butelkach posiada minimum 3,8-procentową zawartość tłuszczu. Jest nieznormalizowane, czyli o naturalnej, niezmienionej zawartości tłuszczu. Ponadto, jest ono przetwarzane w minimalnym stopniu – tylko pasteryzowane. 

W gospodarstwie posiadamy aż 400 krów. Dbamy o nie i ich dobrostan. To one same decydują, kiedy chcą jeść i pić oraz kiedy mają być udojone. Karmimy je wyłącznie tym, co rośnie na naszych polach. Dzięki takiemu traktowaniu krowy oddają więcej mleka, które jest po prostu smaczne – mówi Paweł Zatylny, kierownik mleczarni Agrocoop.

Dostawcą mleka jest Agrocoop. Jest to gospodarstwo, które stawia na robotyzację oraz innowacyjne rozwiązania dotyczące ochrony środowiska. Zapewnia przy tym wysokie standardy opieki nad zwierzętami. W gospodarstwie na co dzień wykorzystywane są zaawansowane roboty udojowe, więc krowy dojone są podczas zautomatyzowanego procesu. Świeże mleko ze względu na obróbkę termiczną, która odbywa się w niższej temperaturze niż produkcja mleka UHT, zachowuje więcej wartości odżywczych. Ma też lepszy smak, wygląd i zapach. 

Cieszymy się, że nasze mleko jest dostępne w całym kraju. Wyróżnia się ono naturalnością – mleko poddawane jest jedynie procesowi pasteryzacji, którego wymagają regulacje prawne. Dostawy do sieci realizujemy codziennie – rano udojone mleko już wieczorem jest transportowane do magazynów. Ta współpraca daje nam rozwój. Obecnie każdego dnia produkujemy aż 12 tysięcy litrów mleka – pół roku temu zaczynaliśmy od 5 tysięcy litrów tygodniowo – dodaje Paweł Zatylny.