Energia z wiatru napędza transformację energetyczną – niebawem Konferencja PSEW2022

Konferencja PSEW202

Wojna w Ukrainie pokazała, kruchość energetyki opartej o importowane głównie z Rosji paliwa kopalne – gaz, ropę i węgiel. Co zastąpi rosyjski węgiel? Odpowiedzią na to pytanie są Odnawialne Źródła Energii (OZE). A zwłaszcza energia z wiatru, która w ostatnich tygodniach nazywana jest „energią wolności”. Podczas Konferencji PSEW2022 zostaną poruszone kluczowe zagadnienia i problemy na drodze do zielonego miksu energetycznego w naszym kraju.  

Rozwój całej branży odnawialnych źródeł energii to już nieodwracalny proces. Wiele rządów w całej Europie nadało priorytet rozwojowi zielonych źródeł energii w celu ograniczenia emisji i osiągnięcia międzynarodowych celów klimatycznych. Ambicje są jednak znacznie szersze i obejmują także korzyści społeczno-gospodarcze, które mamy na wyciągnięcie ręki. 

Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie branżowe poświęcone energetyce wiatrowej. A także rozwojowi rynku energii w aspekcie wdrażania i eksploatacji technologii OZE w Polsce. Wydarzenie umożliwia wymianę doświadczeń i dyskusję na temat wykorzystania odnawialnych źródeł energii w gospodarce narodowe. A także korzyści środowiskowych wynikających z transformacji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej.

Konferencja PSEW2022: wykorzystać potencjał wiatru

Wśród kluczowych tematów tegorocznej konferencji znajdą się: nieuniknione zmiany klimatu i rola energetyki wiatrowej w procesie transformacji energetycznej naszego kraju i Europy, wykorzystanie energii odnawialnej do produkcji zielonego wodoru na dużą skalę czy kwestie przyłączenia do sieci i perspektywy biznesowe inwestycji w cPAA. Kolejny temat to potencjał morskiej energetyki wiatrowej. To ważny element zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski w najbliższych latach.

3-dniowa Konferencja PSEW2022 to nie tylko spora dawka wiedzy i komentarzy ekspertów z branży podczas paneli dyskusyjnych. To także warsztaty tematyczne, czy premiery raportów. Cała branża wiatrowa co roku spotyka się w Serocku, by skomentować bieżącą sytuację i nakreślić ambitne plany na kolejne miesiące. 

Konferencja PSEW2022: program i rejestracja

Sektor energetyki wiatrowej dynamicznie się rozwija oraz celebruje swoje sukcesy. Doskonałą do tego okazją będzie Konferencja PSEW w Serocku 13-15 czerwca, która jest miejscem dyskusji całej rodziny z branży wiatrowej dzięki bogatemu PROGRAMOWI. Wierzymy, że już w czerwcu spotkamy się w Serocku silniejsi doświadczeniem ubiegłego roku oraz produktywnie spędzimy wspólny czas. Więcej informacji na stronie: www.konferencjapsew.pl