Dyskusje dotyczące transformacji energetycznej, a także udziału odnawialnych źródeł energii w tym procesie, dotykają w ostatnim czasie wiele grup społecznych. Fotowoltaika i farmy wiatrowe stanowią podstawę naszego krajowego rynku OZE. Sama energia odnawialna odgrywa coraz większe znaczenie w miksie energetycznym nie tylko Polski, ale także wielu innych państw – zwłaszcza w Unii Europejskiej. Te tematy zdominują tegoroczny Kongres Energetyki Przyszłości
Rynek OZE w Polsce, jak i na całym świecie, rozwija się niezwykle dynamicznie. Coraz częściej spotykamy się z nowymi rozwiązaniami, które pozwalają zapewnić zwiększenie efektywności tych źródeł. Przy dynamicznym rozwoju energetyki odnawialnej, pojawiają się jednocześnie nowe problemy natury legislacyjnej.
W medialnych wypowiedziach bardzo popularny w ostatnim czasie stał się temat ustawy „10H” czy też problematyka zmian zasad rozliczania prosumentów. Dość duży rozgłos w przestrzeni publicznej zyskują również magazyny energii, które mają zapewnić stabilny rozwój odnawialnych źródeł. Przy tym wszystkim nie możemy zapominać o problemach związanych z przeciążeniem sieci elektroenergetycznych. A to przy inwestycjach w OZE stanowi duże wyzwanie dla operatorów tych sieci.
Wyżej wspomniana problematyka i opisane zagadnienia będą motywem przewodnim Kongresu Energetyki Przyszłości. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie „Z energią o prawie” oraz SKN Prawa Energetycznego „on/off”.
Kongres Energetyki Przyszłości: program wydarzenia
Podczas pierwszego i drugiego dnia obrad, który odbędzie się 30 i 31 marca 2022 r., wysłuchamy ekspertów. Specjaliści przedstawią aktualne trendy, wyzwania i problemy branży energetycznej. Natomiast trzeciego dnia – 1 kwietnia 2022 r., będą miały miejsce prelekcje studentów i doktorantów, którzy zaprezentują nam najbardziej rozgrzewające zagadnienia pojawiające się w dyskusjach na rynku OZE.
Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie internetowej: https://zeop.pl/kep/