Eko kredyt hipoteczny w mBanku

W mBanku dostępny jest na warunkach promocyjnych kredyt na zakup lub budowę energooszczędnej nieruchomości. Bank obniża marżę kredytu o 0,2 p.p. oraz nie pobiera prowizji za jego udzielenie.

Eko kredyt hipoteczny w mBanku – aby skorzystać z oferty wystarczy załączyć do wniosku o kredyt Świadectwo Charakterystyki Energetycznej. Jeśli budynek jest jeszcze nieoddany do użytkowania wystarczy oświadczenie o projektowanej charakterystyce energetycznej. Świadectwo wówczas trzeba dostarczyć po zakończeniu inwestycji.

Po przesłaniu tych dokumentów bank automatycznie obniża o 0,2 p.p. marżę lub oprocentowanie kredytu (w zależności czy jest to kredyt ze zmienną lub stałą stopą). W optymalnych warunkach może być obniżona nawet do 1,65 proc. Takie oprocentowanie bank zaproponuje klientowi, który wybrał promocję z segmentem Intensive. Dodatkowo ma 20 proc. wkładu własnego. mBank nie pobiera prowizji za udzielenie tego kredytu ani jego częściową, wcześniejszą spłatę.

Sprawdzenie przy wykorzystaniu wskaźnika EP

Do sprawdzenia czy nieruchomość jest energooszczędna, bank wykorzystuje wskaźnik EP. To parametr, który wskazuje jakie jest roczne zapotrzebowanie budynku na nieodnawialną energię pierwotną. Wskaźnik znajduje się w Świadectwie Charakterystyki Energetycznej lub Projektowanej Charakterystyce Energetycznej. Bank przyjmuje różne wartości tego wskaźnika w zależności od rodzaju nieruchomości i daty budowy. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie mBanku pod pytaniem: Jakie normy musi spełniać eko nieruchomość

W ciągu najbliższych lat mBank chce stać się liderem zrównoważonej bankowości i ESG oraz wspierać klientów w ekologicznych działaniach. Eko kredyt ma pomóc w realizacji tego celu.