Wyszukiwarka EkoDotacji ma infolinię: 22 340 40 65

Działa już call center dla Wyszukiwarki EkoDotacji – zawierającej ponad 130 programów finansowego wsparcia ekologicznych inwestycji. Strona wyszukiwarki prowadzona jest przez Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu.

Od listopada pod numerem 22 340 40 65 Wyszukiwarka EkoDotacji ma swoje call center. W dni robocze, godzinach od 9 do 17 konsultanci odpowiadają na pytania użytkowników jak korzystać z Wyszukiwarki

 Call center oferuje przystępną i profesjonalną pomoc – zarówno tym, którzy chcą skorzystać z dotacji, jak również operatorom chcącym zgłosić programy do jej bazy. W ten sposób każdy może skorzystać z naszego narzędzia – mówi dr Izabela Filipiak, ekspertka Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu (KOZK) ds. zielonych finansów.

130 dostępnych programów 

W bazie Wyszukiwarki znajdują się oferty dla wszystkich potencjalnych beneficjentów. M.in. dla osób prywatnych, osób prowadzących działalność gospodarczą, dla firm, urzędów. Także instytucji samorządowych oraz różnego rodzaju organizacji, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, czy hodowli i gospodarstw rolnych. Ponad 130 dostępnych obecnie programów oferuje pozyskanie wsparcia finansowego dla większości zielonych inwestycji.

Schemat działania Wyszukiwarki EkoDotacji jest czytelny i prosty. Użytkownik najpierw musi wybrać grupę, do jakiej należy – zależnie od tego, czy jest przedsiębiorcą, instytucją samorządową, osobą fizyczną itp. Następnie określa typ inwestycji, np. inwestycje w budynkach (tu znajdziemy wszystkie dotacje do odnawialnych źródeł energii i termomodernizacji), wspierające gospodarkę wodną, badania czy edukację. Ostatnim krokiem jest wybór województwa, w którym inwestycja ma być zrealizowana.

Bieżąca aktualizacja

Wyszukiwarka EkoDotacji jest aktualizowana na bieżąco. Za jej pośrednictwem również sami operatorzy programów mogą przesyłać swoje oferty. Korzystanie z Wyszukiwarki oraz umieszczanie w niej ofert są bezpłatne.

Kontakt z infolinią możliwy jest również przez komunikator na stronie: https://ekodotacje.ios.edu.pl/kontakt/; Godziny pracy infolinii: 9-17, od poniedziałku do piątku. Wyszukiwarka EkoDotacji działa pod adresem http://ekodotacje.ios.edu.pl.