Eko karty w nowym wydaniu

eko karty

Klienci, którzy otworzą konto w Credit Agricole nie tylko dostaną kartę wykonaną z ekotworzywa. Dodatkowo sami będą mogli wybrać wizerunek z ponad 180 propozycji. Nowością jest przeniesienie wszystkich danych klienta na rewers karty. Credit Agricole to jeden z pierwszych banków, który wprowadził takie rozwiązanie. eko karty

Credit Agricole wprowadził kolejną innowację w swoich kartach płatniczych. Całą personalizację (dane klienta, numer karty, datę ważności i kod CVC2/CVV2) bank przeniósł na tył karty. Z przodu, poza główną grafiką zdobiącą plastik, widoczne są tylko logo banku, logo organizacji płatniczej, symbol płatności zbliżeniowej oraz chip. Taką kartę dostaną wszyscy nowi klienci, którzy otworzą konto osobiste w Credit Agricole.

Karta z danymi na rewersie

– Karta z danymi na rewersie to nasza najnowsza propozycja dla wszystkich klientów, którzy założą u nas konto. Wizerunki w takiej wersji po prostu lepiej się prezentują, nie przysłaniają ich elementy personalizacji. Takie karty wyróżniają się na rynku, a wiemy, że klienci przywiązują dużą wagę do tego jak wygląda ich karta płatnicza – tłumaczy Marcin Data, dyrektor ds. rozwoju daily banking i produktów oszczędnościowych.

Wyeksponowanie wizerunku jest bardzo ważne. W Credit Agricole klienci mogą wybrać zdjęcie lub grafikę na karcie do konta. W nowym katalogu kart znajduje się aż 180 propozycji wizerunków w trzynastu kategoriach. Poza takimi dla fanów sportu, motoryzacji, gier, zwierząt czy przyrody, klienci mogą też wybrać spersonalizowaną kartę ze swoją grupą krwi, znakiem zodiaku czy z ulubionym tekstem. Dużym powodzeniem, nie tylko wśród młodych osób, cieszą się karty z napisami „Hajs”, „Kto bogatemu zabroni” czy „XD LOL”. 

Eko karty z przyjaznego dla środowiska materiału

Klienci banku coraz większą wagę przywiązują do kwestii ekologicznych. Dlatego też bank zdecydował się na wykonanie kart z ekotworzywa. To specjalny materiał opatentowany przez producenta, Austria Card. Wykorzystuje nie go zarówno do wytwarzania rdzenia karty, jak i zewnętrznych warstw zabezpieczających. Zawiera standardowe elementy: chip, antenę, hologram, pasek magnetyczny, nadruki offsetowe. W odpowiednich warunkach ekotworzywo może rozłożyć się do 99 proc. zaledwie w kilkanaście tygodni. Dla porównania, plastik rozkłada się co najmniej 500 lat. Ekotworzywo, z którego wytwarzana jest karta, przeszło testy degradacji zgodnie z metodą ASTM D5511, metodą badawczą, przyjętą do badania biodegradowalności tworzyw sztucznych.

\