Nowe Życie by Auchan – second hand w supermarkecie

Auchan wprowadza nowy model sprzedaży tekstyliów w ramach gospodarki obiegu zamkniętego. Projekt Nowe Życie by Auchan odbywa się testowo  5 hipermarketach. Można w nich kupić używane, sprawdzone, czyste i posortowane ubrania znanych marek, w opcji „second hand”.

Realizując swoją strategię CSR, Auchan Retail Polska wprowadza testowy projekt Nowe Życie by Auchan oparty na gospodarce obiegu zamkniętego. W pięciu hipermarketach sieci na terenie Polski klienci mogą, oprócz dostępnych już kolekcji odzieżowych, takich jak np. InExtenso, kupić używane, sprawdzone, czyste i posortowane ubrania innych, marek w opcji “second hand”. W ten sposób firma potwierdza swoje zaangażowanie i promowanie zrównoważonego stylu życia. Projekt realizowany jest we współpracy z francuską firmą Patatam, specjalizującą się w odzyskiwaniu i sprzedaży odzieży używanej.

Koncept wpisany w strategię

Koncept Nowe Życie by Auchan wpisuje się w strategię CSR określoną w projekcie #Auchan 2022. Poprzez partnerstwo z Patatam, Auchan Retail dąży do osiągnięcia następujących celów:

  • spełnienia nowych oczekiwań konsumentów, poprzez włączenie się w koncepcję gospodarki obiegu zamkniętego i udostępnienie oferty produktów używanych
  • zmniejszenie wpływu na emisję dwutlenku węgla, poprzez ofertę tekstyliów używanych
  • odświeżenie oferty proponowanej w hipermarketach, poprzez współpracę ze specjalistami, którzy wraz z klientami przyczyniają się do odpowiedzialnego podejścia w konsumpcji

W ramach projektu dostępne są ubrania takich marek jak: Tommy Hilfiger, Guess, Ralph Lauren, Calvin Klein, H&M, Pepe Jeans, Mango, Zara, Nike, Adidas, Abercrombie&Fitch, Jules oraz Massimo Dutti. Oferta obejmuje odzież damską, męską i dziecięcą. W tym: t-shirty, sukienki, spódnice, spodenki, szorty, spodnie, koszulki polo, koszule, bluzki, kombinezony i bluzy. Ceny kształtują się od 7 do 35 zł w zależności od grupy produktów.

Naprawa, ponowne użycie i recykling

Projekt opiera się na zasadach gospodarki obiegu zamkniętego. Naprawa, ponowne użycie i recykling stanowi krok w działaniach Auchan na rzecz zmniejszenia wpływu na środowisko. Firma w ten sposób ogranicza zużycie wody oraz zmniejsza ślad węglowy.

– Musimy pamiętać, że tylko niewielki procent tekstyliów na całym świecie jest poddawanych recyklingowi. Polscy klienci coraz częściej chcą mieć realny wpływ na środowisko np. poprzez dłuższe użytkowanie produktów. Dokonują świadomych wyborów. Także na modę patrzą pod kątem ekologii. Możliwość kupienia używanej odzieży znanych i cenionych marek idealnie wpisuje się w ten trend. Koncept Nowe Życie by Auchan to także ważny element strategii Auchan 2022. Wierzymy, że nasi klienci pozytywnie przyjmą tę propozycję. Pierwsze opinie są bardzo zachęcające – mówi Radosław Dac, dyrektor Produktów Auchan Retail Polska.

Projekt jest obecnie realizowany pilotażowo w pięciu hipermarketach: Warszawa Jubilerska, Warszawa Wola, Katowice Reńców, Kraków Bronowice i Kraków Bora.