30 zł za rezygnację z papieru od Taurona

tauron energia

Klienci Taurona, którzy do 30 czerwca zrezygnują z papierowej faktury i zadeklarują korzystanie z wersji elektronicznej, otrzymają bonus w wysokości 30 złotych.

Prawie 6 milionów elektronicznych faktur wystawił w 2020 roku Tauron. Dzięki temu do klientów nie trafiła korespondencja papierowa, której produkcja pochłonęłaby około 450 drzew. Tauron z okazji Dnia Ziemi przygotował dla klientów indywidualnych specjalny bonus za aktywację e-faktury.

6 milionów e-faktur

– W ubiegłym roku Tauron wystawił blisko 6 milionów e-faktur w segmencie gospodarstw domowych. To rozwiązanie nie tylko proekologiczne, ale także proklienckie. Odbiorcy chwalą sobie taką formę otrzymywania rozliczeń – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia. 

Klienci zapytani o powody korzystania z e-faktury wskazują na wygodę (56 proc.), łatwość dostępu do dokumentów (23 proc.) i redukcję zużycia papieru (21 proc.). Aż 67 proc. ankietowanych zadeklarowało, że podczas podejmowania codziennych decyzji bierze pod uwagę ich wpływ na środowisko. Niemal co czwarty z badanych (24 proc.) zgodził się z twierdzeniem, że ochrona środowiska to ważny temat. Choć nie zawsze wiadomo, co dokładnie powinno się zrobić, żeby działać ekologicznie. 

Rabaty najlepszym bonusem

Klienci wskazali najlepszą gratyfikację za przejście na e-fakturę. Większość z nich (86 proc.) wskazała  na rabat w postaci zwrotu za prąd. Dlatego teraz klienci firmy, którzy aktywują e-fakturę w serwisie Mój Tauron, otrzymają bonus o wartości 30 zł. Kwota będzie zaksięgowana na ich koncie rozliczeniowym w Tauronie. Akcja trwa do końca czerwca. Dzięki e-fakturze odbiorcy zapewniają sobie wygodny i szybki dostęp do swoich rozliczeń, a także realnie przyczynią się do ochrony środowiska.