PrzezroCZYSTE butelki – bez etykiety i z recyklingu

Żywiec Zdrój – wprowadził na rynek kolejne innowacyjne opakowanie – w 100 proc. „przezroCZYSTE” butelki bez etykiety. Nowy, 0,4 litrowy format wody źródlanej, nie tylko wyróżnia się niestandardowym wyglądem, ale też surowcem – jest w 100 proc. z plastiku z recyklingu. To już kolejne, trzecie opakowanie w ofercie marki wykonane w 100 proc. z rPETu. To również kolejny dowód na to, że recykling plastiku ma sens. Stworzenie zamkniętego obiegu tego surowca jest możliwe.

Wybieramy produkty przyjazne naturze

Jak pokazują dane, świadomość ekologiczna Polaków z roku na rok rośnie. Blisko 60 proc. stara się wybierać produkty przyjazne naturze. Jednocześnie konsumenci poddają oficjalne zobowiązania i przekazy firm pod ocenę. Regularnie sprawdzają, czy obietnice ulubionych marek faktycznie wchodzą są w życie. Żywiec Zdrój konsekwentnie podejmuje działania mające na celu minimalizowanie wpływu swojej działalności na środowisko naturalne. Szczególnie w zakresie racjonalnego gospodarowania cennym surowcem, jakim jest plastik. Jednym z kluczowych działań w tym obszarze jest sukcesywne rozwijanie oferty opakowań w 100 proc. wykonanych z tworzywa z recyklingu. Firma ma już w swojej ofercie dwie takie propozycje. Dokłada kolejną, z dodatkową innowacją dla dobra natury. Marka, jako pierwsza w Polsce, zaprezentowała w pełni transparentne, przezroCZYSTE butelki bez etykiety. Kluczowe informacje na temat produktu są wytłoczone na samym opakowaniu. To dodatkowo pozwoliło ograniczyć ilość zużytego w produkcji plastiku.

Cieszymy się, że możemy zaprezentować pierwszą na rynku butelkę bez etykiety i w 100 proc. z plastiku z recyklingu. To kolejny krok naszej firmy w kierunku zamykania obiegu plastiku. Tworząc je, towarzyszyła nam idea „BUTELKI przezroCZYSTEJ” . Świadomie użyliśmy gry słów, która nawiązuje nie tylko do braku etykiety na butelce, ale także do faktu, że przy jej produkcji udało się całkowicie zrezygnować z użycia nowego plastiku. Podobnie, jak w przypadku pozostałych opakowań Żywiec Zdrój, również butelki bez etykiety w całości nadają się do recyklingu. To kolejna, po wprowadzeniu na rynek EKOmatów, wspólna inicjatywa między nami a siecią sklepów Żabka – komentuje Maria Uszyńska, kierownik marki w Żywiec Zdrój.

Opakowania to wyzwanie dla środowiska

Opakowania odgrywają kluczową rolę w bezpiecznym dostarczaniu do konsumentów produktów wysokiej jakości. Jednocześnie nieodpowiednio zagospodarowane stanowią wyzwanie dla środowiska. Dlatego Żywiec Zdrój podejmuje szereg działań mających na celu minimalizowanie wpływu swojej działalności na środowisko naturalne. Wszystkie wprowadzone przez markę na rynek opakowania w 100 proc. nadają się do recyklingu. Żywiec Zdrój sukcesywnie rozwija ofertę produktów w całości z recyklingu. Dodatkowo zapewnia zbiórkę i przetworzenie równowartości 100 proc. plastiku, który wprowadza na rynek. Aktywnie działa na rzecz wprowadzenia w Polsce systemu depozytowego. Również prowadzi działania edukacyjne w zakresie segregacji odpadów i recyklingu.

Woda źródlana Żywiec Zdrój nalana w przezroczyste butelki, bez etykiety i w 100 proc. z plastiku z recyklingu dostępna jest w limitowanej edycji miliona sztuk w sieci sklepów Żabka. Rekomendowana cena detaliczna produktu wynosi 1,99 zł.