Better Energy i Faerch Group: umowa PPA na sprzedaż zielonej energii

Faerch Group, producent opakowań spożywczych w modelu cyrkularnym, podpisał 10-letnią umowę zakupu energii elektrycznej (PPA) ze spółką Better Energy. Mająca siedzibę w Danii grupa pozyska zieloną energię elektryczną wytwarzaną w dwóch farmach fotowoltaicznych Better Energy położonych na północy Polski. Chodzi o Polanów i Postomino – o mocy zainstalowanej 30 MWp każda.

Umowa PPA z Better Energy zapewni Faerch Group dostęp do efektywnej kosztowo energii ze Słońca. Dodatkowo pozwoli ograniczyć ślad węglowy przy prowadzeniu działalności firmy w Polsce. W szerszej perspektywie zielona energia elektryczna z dwóch należących do Better Energy farm fotowoltaicznych przyczyni się do przyśpieszenia polskiej transformacji energetycznej. 

Faerch Group wytwarza opakowania do żywności dla producentów, sklepów, dostawców usług oraz linii lotniczych. Wszystko zgodnie z zasadami optymalnego wykorzystania surowców w modelu cyrkularnym. Dzięki recyklingowi i sieci nowoczesnych zakładów dąży do ograniczenia wpływu na środowisko oraz wspiera inicjatyw na rzecz poszanowania zasobów.

10-letnia umowa PPA

10-letnia umowa PPA da nam stały dostęp do opłacalnej energii z OZE, przyśpieszy osiągnięcie naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i wesprze transformację energetyczną Polski w kierunku odnawialnych źródeł energii – powiedział Tom Sand-Kristensen, dyrektor finansowy w Faerch Group.

Spółka rozwija własne farmy fotowoltaiczne z poszanowaniem zdania lokalnych społeczności i środowiska naturalnego. To sprawia, że spółka jest naturalnym partnerem dla firm, które na poważnie podchodzą do zobowiązań klimatycznych. Dlatego dzięki zawarciu umów PPA mogą one przez wiele lat odbierać energię elektryczną z niekopalnych źródeł o przystępnej i stabilnej cenie.  

W Better Energy uważamy, że umowy PPA są najbardziej skutecznym narzędziem do przyśpieszenia transformacji systemu energetycznego w kierunku wykorzystania energii z odnawialnych źródeł. Jesteśmy zadowoleni, że dzięki tej umowie Faerch Group będzie mógł zarówno osiągać swoje cele biznesowe, jak i zmniejszyć ślad węglowy – powiedział Mikkel Thorup Hansen, dyrektor działu PPA w Better Energy.