Lider GOZ: VI edycja konkursu Stena Recycling

Gospodarka Obiegu Zamkniętego

Wdrażasz lub promujesz rozwiązania z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ)? Jesteś studentem i wraz z kolegami macie pomysł na wprowadzenie GOZ do biznesu lub społeczeństwa? Zainteresuj się kolejną edycja konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Nawet 80 proc. wpływu na środowisko danego produktu rozstrzyga się na etapie projektowania. Już wtedy można wybrać rozwiązania, które ułatwią w przyszłości odzyskiwanie materiałów, a także ich ponowne wykorzystanie. Równie ważne jest zastosowanie w produkcji materiałów pochodzących z recyklingu. To właśnie w ten sposób mają one szansę wrócić do obiegu jako nowy materiał. A to tylko niektóre z aspektów gospodarki cyrkularnej.

Lider GOZ – przejście z modelu linearnego na cyrkularny

9 stycznia 2023 r., Stena Recycling po raz szósty rozpocznie przyjmowanie zgłoszeń do konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Inicjatywa to wsparcie transformacji polskiej gospodarki z modelu linearnego na cyrkularny. Także tworzenie platformy wymiany doświadczeń pomiędzy różnymi sektorami biznesu. Udowadnia, że ideę cyrkularną wdrażać mogą zarówno duże, międzynarodowe koncerny, średnie i małe przedsiębiorstwa, jak i startupy. 

W konkursie nagradzane są firmy, które wdrożyły najciekawsze i najbardziej efektywne rozwiązania z zakresu gospodarki cyrkularnej lub prowadzą działania promujące tę ideę. Także studenci, którzy mają pomysł na wprowadzenie rozwiązania gospodarki cyrkularnej w biznesie lub społeczeństwie. 

Zgłoszenia będzie można składać w trzech kategoriach:

  • przedsiębiorstwa, które już wdrożyły działania gospodarki obiegu zamkniętego w swoich firmach. 
  • firmy, które promują idee GOZ wśród pracowników, biznesu lub społeczeństwa. 
  • studenci, którzy mają pomysł na to jak wdrożyć lub promować gospodarkę obiegu zamkniętego.

– Odpowiedzialność środowiskowa staje się istotnym aspektem działalności firm na świecie. Przedsiębiorstwa wdrażają działania zgodne z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. Kreowanie nowych modeli biznesowych, zmiany w projektowaniu produktów, wsparcie inicjatyw związanych z ponownym wykorzystaniem – to kroki, które przynoszą korzyści środowisku i firmom – mówi Piotr Bruździak dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Stena Recycling