Kontrakt na zakup litu dla fabryk LG Energy Solution

LG Energy Solution

LG Energy Solution zapewnia stabilność łańcucha dostaw materiałów krytycznych. Podpisana z amerykańską firmą Compass Minerals umowa zagwarantuje dostawy węglanu litu.

Umowa LG Energy Solution z Compass Minerals zacznie obowiązywać od 2025 roku i potrwa sześć lat. Podwrocławska fabryka otrzyma aż 11 000 ton metrycznych solanki litowej. Stanowić to będzie aż 40 procent przewidywanej rocznej produkcji Compass Minerals.

Produkty Compass Minerals charakteryzują się niską emisją dwutlenku węgla. Wynika to z bezpośredniej ekstrakcji litu (DLE) z solanek przy wykorzystaniu parowania słonecznego.

– Umowa z Compass Minerals stanowi podsumowanie naszych ciągłych starań o stworzenie stabilnego łańcucha dostaw minerałów krytycznych w Ameryce Północnej, w miarę postępu w dostosowywaniu się do zmian regulacyjnych i nasilającej się konkurencji o kluczowe surowce do produkcji baterii – powiedział Dongsoo Kim, wiceprezes w Centrum Zakupów w LG Energy Solution. – Nasze partnerstwo niesie ze sobą jeszcze większe znaczenie, ponieważ oczekujemy, że świadome podejście do zrównoważonego rozwoju w projekcie tworzonym z Compass Minerals przyczyni się do zrealizowania naszej misji, którą jest osiągniecie neutralności węglowej w całym łańcuchu wartości – dodał Kim.