Lekcje o nasionach, kwiatach i owadach

Od 12 września szkoły mogą się zgłaszać do programu edukacyjnego #beeYOPE. To akcja, która od pięciu lat wspiera dzikie zapylacze.

Do szkół trafi aż 800 pakietów edukacyjnych, z których dzieci poznają rolę pszczół w środowisku i wysieją szkolne łąki. Każdy pakiet to gotowa lekcja dla 25 dzieci. Tegoroczna edycja #beeYOPE tokontynuacja działań zapoczątkowanych wiosną 2021 roku.

Do wspólnych aktywności zaproszone są szkoły podstawowe, nauczyciele i uczniowie klas 1-5. Rozdane zostaną kolejne setki pakietów edukacyjnych, które zapewnią lekcje o nasionach, polnych kwiatach i dzikich owadach. Każdy pakiet zawiera 25 zeszytów ćwiczeń pełnych zadań i zabaw. Także gadżety: ołówki i zestawy naklejek. Dodatkowo teczkę z materiałami dydaktycznymi dla nauczyciela i saszetkę z nasionami do wysiania 25m2 szkolnej łąki. Dzięki akcji aż 20 000 dzieci dowie się o dzikich pszczołach i łąkach. Będzie wysianych 20 000 m2 łąk przy szkołach w całej Polsce!

Jak otrzymać pakiet?

Wystarczy wypełnić formularz załączony na stronie: www.yope.me/beeyope2022. Zapisy dla szkół ruszają 12 września o godzinie 12:00, a zgłosić klasę do programu może zarówno nauczyciel, jak i rodzice.

Podczas pierwszej edycji akcji #beeYOPE w 2018 r., dzięki sprzedaży kosmetyków Kwiat Lipy, wysianych było 1000 m2 kwietnych łąk. Mogło z nich skorzystać łącznie nawet 15milionów różnego rodzaju owadów. Rok później z rozdawanych bezpłatnie nasion roślin miododajnych powstało kolejne 10 000 łączek dla 75 milionów zapylaczy. Dodatkowo YOPE przeznaczyła cały dochód z licytacji dzieł sztuki na rzecz Fundacji Łąka. W 2020 roku w trzech miastach w Polsce: Warszawie, Białymstoku i Wrocławiu stanęły w pełni samowystarczalne hotele dla owadów. W tym roku partnerem oficjalnym akcji #beeYOPE została Fundacja BNP Paribas.