Algi zamiast plastiku – Pyszne.pl wprowadza opakowania biodegradowalne

biodegradowalne opakowania.

Serwis do zamawiania jedzenia online wprowadza do swojego sklepu partnerskiego opakowania z wyściółką z wodorostów. Restauracje współpracujące z Pyszne.pl zaoferują swoim klientom pudełka bez syntetycznych dodatków, które są odporne na tłuszcz i biodegradowalne.

Wyniki raportu Deloitte „Climate Sentiment Index” wskazują, że 58 proc. Polaków wybiera produkty marek, które podejmują działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Coraz wyższa świadomość polskich konsumentów idzie w parze z działaniami firm i wprowadzaniem przez nie rozwiązań przyjaznych dla środowiska.

W 2019 roku Pyszne.pl wycofało większość plastikowych produktów i opakowań jednorazowych z oferty sklepu partnerskiego. Kolejny krok to ozszerzenie oferty o opakowania opracowane wspólnie ze start-upem Notpla. Dzięki temu partnerzy restauracyjni Pyszne.pl mogą zaopatrzyć się w ekologiczne pudełka pokryte materiałem pozyskanym z alg morskich.

Jako lider branży delivery w Polsce chcemy wspierać restauratorów we wdrażaniu przyjaznych środowisku rozwiązań. Dostrzegamy, że stosowanie zrównoważonych opakowań jest coraz ważniejsze dla konsumentów. Opakowania, które stworzyliśmy we współpracy ze start-upem Notpla, to przykład wdrożenia innowacji przyczyniającej się do redukcji użycia plastiku – mówi Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl.

Opakowania biodegradowalne: algi morskie zamiast plastiku

Typowe kartonowe pudełka na żywność zwykle zawierają syntetyczne dodatki lub plastikową powłokę, które czynią je odpornymi na tłuszcz. A to znacznie utrudnia ich rozkład albo uniemożliwia recykling. Pudełko wprowadzane na rynek przez Pyszne.pl zaopatrzono w naturalną, wegańską i odporną na tłuszcz powłokę wykonaną z wodorostów – to sprawia, że restauracje mogą używać go do takich potraw jak kebaby, makarony, ryż czy sałatki.

Pudełka Notpla ulegają naturalnej biodegradacji w warunkach domowych w ciągu zaledwie kilku tygodni, dzięki czemu można je wyrzucić nawet do przydomowego kompostownika.

Sklep partnerski Pyszne.pl oferuje zrównoważone i nadające się do recyklingu alternatywy dla konwencjonalnych opakowań. Muszą one spełniać wyśrubowane normy dotyczące wpływu na środowisko. Wszystkie opakowania własne Pyszne.pl wykonane są z papieru nadającego się do recyklingu.