InPost buduje stacje ładowania samochodów elektrycznych

InPost wspólnie z GreenWay Polska buduje stacje ładowania samochodów elektrycznych. Stacje znajdą się w centrach dystrybucyjnych InPost oraz przy Paczkomatach.

– InPost jest najnowocześniejszą firmą logistyczną w Europie pod względem innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań. Nie spoczywamy na laurach. Mamy największą w Europie sieć punktów odbioru przesyłek poza domem. Dzięki temu codziennie ograniczamy emisję CO2 o 75 proc. w porównaniu do dostaw kurierskich. Mamy jedną z największych w Polsce flot samochodów elektrycznych. Bardzo mocno inwestujemy w jej rozbudowę. Instalujemy panele fotowoltaiczne, aby Paczkomaty InPost były autonomiczne i ekologiczne. Dodatkowo otoczone są antysmogową kostką. Teraz robimy kolejny krok – stacje ładowania samochodów elektrycznych. W przyszłości Paczkomat InPost będzie nie tylko wielousługowym punktem pozwalającym odbierać i nadawać przesyłki oraz realizować różnego rodzaju usługi. Stanie się także autonomiczną stacją ładowania, gdzie będzie można naładować telefon, hulajnogę czy samochód – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Przetarg na budowę infrastruktury

Przygotowując się do elektryfikacji floty, InPost jeszcze latem tego roku przeprowadził przetarg na budowę infrastruktury, dostawę i montaż stacji ładowania. Także zarządzanie i serwis we wszystkich swoich centrach logistycznych. Był to, jak dotąd, największy przetarg branży elektromobilnej w Polsce.

GreenWay Polska dostarczy i zainstaluje w centrach logistycznych InPost stacje ładowania samochodów AC oraz DC. Firma będzie się także zajmować zarządzaniem ładowarkami i ich serwisem.

 Elektryfikacja floty samochodowej to nie tylko kupno samochodów. Wymaga ona także przygotowań na poziomie infrastruktury ładowania. Współpraca z InPost to największy jak do tej pory projekt elektromobilny dla biznesu w Polsce. Cieszymy się, że możemy pomóc naszym partnerom realizować ambitne cele minimalizowania śladu węglowego – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

Kilkaset nowych pojazdów elektrycznych

Ponadto InPost powiększa flotę o kolejne kilkaset pojazdów elektrycznych. W tym ponad 250 Nissanów e-NV200 oraz 10 eSprinterów w Mercedes Benz, które dołączyły do obecnej floty samochodów elektrycznych InPost. Samochody będą wykorzystywane przez kurierów oraz na potrzeby dostaw do Paczkomatów w miastach partnerskich programu Green City. To dla InPost kolejny krok rozwoju konceptu „Green City” – czyli pakietu nowoczesnych usług dla miast, który realizowany jest już w Sopocie, Rzeszowie, Łodzi, Krakowie, Kielcach, Wałbrzychu, Częstochowie, Rybniku, Białymstoku, Chełmie, Wrocławiu, Bytomiu, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze.Więcej informacji na: www.greenwaypolska.pl