Pandora ogranicza plastik

Pandora wprowadza nowe opakowania na biżuterię. Zawartość plastiku w pudełkach Pandora zostanie zredukowana o ponad 75 proc., a torebki nie będą go zawierały w ogóle.

Bez uszczerbku dla jakości, nowe opakowania firmy jubilerskiej Pandora przyczyniają się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych o ponad 60 proc. w porównaniu z dotychczas stosowanymi opakowaniami. Ponadto powstaną z mniej zróżnicowanych materiałów. To zwiększy możliwość ich recyklingu. Cały papier użyty w opakowaniach posiada certyfikat FSCTM1. Oznacza to, że pochodzi z dobrze zarządzanych lasów i źródeł z recyklingu.

Pudełka na świecidełka Pandora emitują spaliny, jak 800 samochodów

Nowe wzory opakowań mają zmniejszyć ślad węglowy Pandory o 3 600 ton CO2 rocznie. To odpowiada rocznej emisji CO2 przez 800 samochodów.  

– Mamy zobowiązanie zmniejszenia śladu klimatycznego na każdym etapie łańcucha wartości. Pracujemy, aby nasze materiały były odnawialne, pochodzące z recyklingu lub w inny sposób zrównoważone. Cieszymy się mogąc zaprezentować nasze nowe, piękne i eleganckie opakowanie. Testowali go już niektórzy nasi klienci. Otrzymało też bardzo pozytywne opinie na temat jego wyglądu, ochrony i możliwości recyklingu – mówi Carla Liuni, Chief Marketing Officer w Pandora.

Przejście na niskoemisyjne opakowania i materiały będzie kluczowe dla osiągnięcia przez Pandorę celów klimatycznych. Na początku września 2021 Pandora zobowiązała się do zmniejszenia o połowę emisji gazów cieplarnianych do 2030 roku w ramach własnej działalności oraz całego łańcucha dostawców i partnerów biznesowych. Cel ten jest zatwierdzony przez inicjatywę Science Based Targets i jest najambitniejszym w branży jubilerskiej. Pandora zobowiązała się również do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2040 roku.

Dostępne w USA, Europie i Azji

Nowe torebki i pudełka są dostępne w Stanach Zjednoczonych oraz w większości sklepów w Europie i Azji. Wprowadzenie na rynki innych krajów nastąpi w latach 2021 i 2022, w miarę jak Pandora będzie zużywać bieżące zapasy.

Więcej informacji: www.pandoragroup.com/sustainability