Ludzie i planeta – kluczowe elementy strategii biznesowej KP

Zachęcanie pracowników do wyzwań sportowych oraz przekazywanie wiedzy w ramach cyklu webinariów dla pracowników. To dwa najważniejsze elementy realizacji strategii Kompanii Piwowarskiej pod nazwą „Lepsza Przyszłość 2030”

Kompania Piwowarska zrównoważony rozwój traktuje, jako fundament strategii biznesowej pod nazwą „Lepsza Przyszłość 2030”. W jej centrum znajdują się dwa filary – Ludzie i Planeta. Obszar Ludzie to motywacja swoich pracowników do sportowych wyzwań w programie Postaw na Ruch z udziałem Olimpijczyka Roberta Korzeniowskiego. Część strategii dotycząca obszaru Planeta obejmuje m.in. organizację cyklu webinariów dla pracowników poświęconych zagadnieniom ekologii.

Do pomocy Marcinowi zmobilizuje Mistrz

W marcu po raz kolejny wystartował program Postaw na Ruch. Pracownicy KP poprzez różne formy aktywności fizycznej, jak np. bieganie, chodzenie, jazdę na rowerze, gromadzą kilometry i w ten sposób pomagają potrzebującym.

– Ósma edycja różni się od poprzednich ze względu na pandemię. Nadal towarzyszy jej ambitny cel – osiągnięcie 350 tys. km. Mechanizm jest prosty – osiągnięte kilometry zostaną zamienione na realną kwotę pieniężną. A tą, przekażemy podopiecznemu Fundacji Poland Business Run – Marcinowi, który kiedyś trenował piłkę nożną, a obecnie zaraża tym sportem innych w Akademii Piłkarskiej. Dzięki uzbieranym przez pracowników Kompanii Piwowarskiej kilometrom, Marcin otrzyma nowoczesną protezę, która pomoże mu w realizacji planów zawodowych i prywatnych – mówi Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

Nowością w tej edycji jest udział gościa specjalnego – Roberta Korzeniowskiego. Mistrz chodu sportowego do czerwca będzie motywować do aktywności fizycznej kompanijnych sportowców i ich rodziny. Udzieli wskazówek dotyczących rozsądnego i efektywnego trenowania. Zaplanowano również wyzwania kwartalne związane z porami roku: latem będzie to spalanie kalorii, a jesienią ograniczanie emisji CO₂.

Jak się masz, Planeto? Czyli eko webinary 

Z myślą o naszej planecie, w tym roku odbywa się cykl webinariów pod hasłem Jak się masz, Planeto? Co kwartał pracownicy firmy będą uczestniczyć w spotkaniach online z ekspertami w dziedzinie ekologii. Będą się oni dzielić się swoimi pomysłami i propozycjami na zmianę stylu życia w duchu eko. 

Cykl zainaugurowała aktywistka ekologiczna Areta Szpura, autorka bestsellerowej książki „Jak uratować świat, czyli co dobrego możesz zrobić dla planety”. Jest ona także inicjatorką akcji „Tu pijesz bez słomki”. W czerwcu Grzegorz Łapanowski, szef kuchni i propagator zdrowego żywienia, będzie prezentował zalety kuchni roślinnej. Jesienią Natalia Hatalska, blogerka i analityczka trendów, opowie o przyszłości w kontekście środowiska naturalnego. Rok zamknie grudniowy webinar dotyczący odpowiedzialnych świątecznych zakupów.