Daj drugie życie szkolnemu plecakowi

drugie życie

Do 18 sierpnia w sklepach Auchan można wymienić stary plecak szkolny na nowy. Klienci, którzy przyniosą taki plecak lub tornister do Punktu Obsługi Klienta otrzymają bon na zakup nowego ze zniżką 25 proc. Stare plecaki w dobrym stanie będą wykorzystane ponownie. Te nienadające się do użytku trafią do recyklinu. Zebrane plecaki Auchan przekaże na rzecz akcji gospodarki o obiegu zamkniętym – Stare na nowe.

Akcja „Wymień stary plecak na nowy” pokazuje, że racjonalnie wykorzystywane zasoby zostają w gospodarce na dłużej. Dzięki temu powstaje mniej odpadów. Dlatego każdy produkt trzeba używać jak najdłużej (re-use, re-cycle). Auchan prowadzi działania proekologiczne, wspiera aktywności na rzecz lokalnych społeczności,  pomaga dzieciom i edukuje. Chcemy pokazać, że świadome zakupy mają ogromne znaczenie – nie tylko dla najbliższego otoczenia, ale także dla nas wszystkich. Wierzę, że osoby odwiedzające nasze sklepy chętnie włączą się w akcję, która z jednej strony ma na celu ochronę środowiska, a z drugiej pozwoli taniej kupić plecak, który jest podstawowym wyposażeniem każdego ucznia – mówi Dorota Patejko, dyrektor Komunikacji i CSR Auchan Retail Polska.

Supermarket zamyka obieg

Akcja Wymień stary plecak na nowy ma charakter wielowymiarowy. Jest zgodna z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego. Stanowi ważny krok w kontynuowaniu działań Auchan na rzecz zmniejszenia wpływu na środowisko. poprzez ograniczenie zużycia wody oraz zmniejszenie śladu węglowego. Obok troski o środowisko równie ważny jest aspekt społeczny. – wsparcie i współpraca z lokalnymi społecznościami. Także wymiar edukacyjny – pokazanie dzieciom i młodzieży, że oni też mogą mieć wpływ na kondycję naszej Planety.

Dzięki akcji realizowanej w sierpniu przez Auchan wszystkie oddane stare plecaki mają szansę powrócić do obiegu. Te, które będą w dobrym stanie Auchan przekaże do dalszego użycia. Pozostałe trafią do recyklingu. Partnerami akcji są  firma Wtórpol oraz Fundacja Eco Textil.

Eko przybory i zbiórka chartytatywna

W przededniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego uczniowie i ich rodzice przygotowując wyprawkę szkolną znajdą w sklepach Auchan szeroką ofertę artykułów, przyjaznych dla środowiska, wyprodukowane z materiałów pochodzących z recyklingu, posiadające certyfikat FSC lub które można kupić bez zbędnych opakowań.

Równolegle w hipermarketach Auchan odbędzie się wielka zbiórka charytatywna artykułów szkolnych pod hasłem Dorzucasz Pomagasz. Akcję wspierają lokalne fundacje i stowarzyszenia współpracujące z hipermarketami Auchan. Jej celem jest pomoc potrzebującym dzieciom.