IKEA z 12 nowymi stacjami ładowania od GreenWay

stacje ładowania

GreenWay Polska zainstalował i uruchomił 12 nowych stacji ładowania aut elektrycznych na parkingach sieci IKEA w Polsce. Z nowych, ogólnodostępnych płatnych punktów ładowania elektromobilni klienci skorzystają w kolejnych 6 lokalizacjach. Inwestycja IKEA pozwoliła też na osiągnięcie celu strategii zrównoważonego rozwoju firmy dotyczącego dostępu do stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Firma zainstalowała 12 stacji ładowania Ensto Chago Pro 2x 22 kW w 6 lokalizacjach sklepów IKEA. GreenWay zajął się budową przyłączy, instalacją stacji ładowania i wsparciem w zakresie ich uruchomienia i odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego. Nowe stacje oferują łącznie 24 punkty ładowania. Każdy o mocy 22 kW prądu przemiennego. Wyposażone są w złącze Type 2. Usługa ładowania na wszystkich stacjach jest płatna, zgodnie ze standardowym cennikiem GreenWay Polska.

Nowe stacje ładowania przy sklepach IKEA są w:

  • Szczecinie – 4 szt.
  • Gdańsku – 2 szt.
  • Warszawie-Targówku – 2 szt.
  • Bydgoszczy – 1 szt.
  • Poznaniu – 1 szt.
  • Łodzi – 2 szt.

Dzięki zakończonej inwestycji sieć własnych stacji ładowania IKEA w Polsce wynosi 24 sztuki, które posiadają łącznie 48 punktów ładowania. Niedawno otwarty sklep IKEA w Szczecinie posiada na swoim wyposażeniu 4 stacje ładowania, a pozostałe placówki po 2 jednostki. Wszystkie stacje oferują kierowcom jeden spójny standard modelu i wyposażenia.

– Ładowanie samochodu na parkingach sklepów, galerii i centrów handlowych w czasie wykonywania zakupów to znaczne ułatwienie dla elektromobilnych kierowców – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. – W sieci GreenWay już ponad połowa stacji ładowania jest w tego typu miejscach. Widzimy, że kierowcy regularnie z nich korzystają. Oznacza to, że realnie odpowiadają na potrzeby kierowców.

Współpraca GreenWay z IKEA od 2018 r.

Od stycznia 2018 roku GreenWay zarządza stacjami ładowania IKEA w Bydgoszczy i Poznaniu oraz w Katowicach, Jankach koło Warszawy, Wrocławiu, Krakowie i Lublinie. W sierpniu 2020 r. stacje dostosowano do wymogów ustawy o elektromobilności. Odbył się ich formalny odbiór przez Urząd Dozoru Technicznego. Nowo uruchomione stacje dołączyły do stacji partnerskich na mapie GreenWay i wszyscy klienci mogą korzystać z nich z wykorzystaniem własnego przewodu ładującego Type 2. Ich aktywacja możliwa jest z wykorzystaniem zbliżeniowej karty RFID lub aplikacji GreenWay.

– Dzięki zakończonej inwestycji instalacji stacji ładowania aut elektrycznych pod kolejnymi sklepami IKEA w Polsce, wypełniliśmy nasze zobowiązanie z długoterminowej strategii zrównoważonego rozwoju IKEA „People & Planet Positive” – mówi Sylwester Nagórka, Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Retail Polska. Usługa ładowania samochodów elektrycznych jest już dostępna w obrębie każdego sklepu IKEA. To jeden z kroków jaki nasza firma robi w kierunku stania się biznesem w pełni cyrkularnym, pozytywnym klimatycznie. Dodatkowo jeszcze bardziej włączającym i dbającym o równe i sprawiedliwe traktowanie.