Ku przyszłości – zbliża się Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024

TOGETAIR 2024

Czy niewielkie kroki mogą prowadzić do wielkich zmian? V Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024 jest doskonałym przykładem, że to możliwe. Kolejna edycja j zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczny dwudniowy kongres odbędzie się już 22-23 kwietnia 2024 r. w Warszawie. Jakie tematy tym razem podejmą eksperci ze świata ekologii, biznesu i zrównoważonej transformacji?

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR to cykliczne wydarzenie, którego celem jest zbudowanie przestrzeni służącej wymianie idei, współpracy na rzecz ochrony środowiska, osiągnięciu celów klimatycznych oraz wspieraniu ambitnych, racjonalnych ekonomicznie i społecznie inicjatyw polskiej polityki klimatycznej. Dwudniowe wydarzenie, którego organizatorami są Fundacja Czyste Powietrze oraz Fundacja Pozytywnych Idei, realizowane jest w formule hybrydowej, w trzech studiach telewizyjnych. Ubiegłoroczna edycja TOGETAIR 2023 stała się ważnym elementem dialogu społecznego – łącznie, w ramach trzech tematycznych scen, przeprowadzono 32 debaty i 27 keynote’ów, a w wydarzeniu wzięło udział aż 150 firm, instytucji oraz NGO’sów. Całkowity zasięg przekazu osiągnął rekordową wysokość, docierając do 61 mln odbiorców poprzez liczne publikacje, live streaming oraz działania promocyjne prowadzone w mediach społecznościowych i w kanałach komunikacyjnych partnerów wydarzenia – zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. 

TOGETAIR 2024: 22-23 kwietnia 2024 r. w Warszawie 

Tegoroczna edycja po raz kolejny połączy przedstawicieli różnych sektorów, w szczególności administrację rządową i samorządową, instytucje naukowe, biznes, sektor pozarządowy i media. Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne na stronie organizatora: https://togetair.eu/.  

Warto również podkreślić, że bilety na to wydarzenie są bezpłatne, a rejestracja jest otwarta. Zachęcamy do zapoznania się z programem i zarejestrowania się przez stronę:https://event.togetair.eu/registration

Trzy sceny tematyczne – jeden cel

Ideą, która przyświecać będzie zbliżającemu się wydarzeniu, jest wspólne działanie ku przyszłości. W obrębie trzech scen tematycznych eksperci spotkają się, aby wspólnie debatować nad rozwiązaniami, trendami ekologicznymi, a także szansami i zagrożeniami, jakie dla środowiska niesie perspektywa kolejnych lat. Scena CLIMATE CARE stanie się przestrzenią do podjęcia m.in. takich tematów, jak dekarbonizacja, zrównoważone budownictwo, Gospodarka Obiegu Zamkniętego czy troska o jakość powietrza, zasoby wody i bioróżnorodność. Kolejna ze scen – BUSINESS CONNECT – podejmie tematy związane m.in. z odpowiedzialnością przedsiębiorców wobec działań wpływających na środowisko, rynkami energii czy finansowaniem zrównoważonego rozwoju i rolą automatyzacji procesów. Z kolei trzecia ze scen, jaką jest FUTURE COOPERATION, skupi się na wykorzystaniu innowacyjnych technologii i przemyślanych rozwiązań wobec zmian klimatycznych, a także roli innowacji i globalnych trendów w przyszłości naszej planety.

Co jeszcze czeka na uczestników TOGETAIR 2024?

Szerokie eksperckie grono nie ograniczy się jednak do debat prowadzonych w ramach trzech tematycznych scen. Podobnie jak w minionym roku, uczestnicy Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR mogą liczyć na inspirujące prelekcje w ramach key note’ów i dynamicznych power speech’y. Dyskusja będzie toczyła się także w formule otwartych okrągłych stołów, a zaproszeni goście zasiądą na gorących krzesłach, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami w tematach związanych z ekologicznymi perspektywami, jakie mają wpływ na przyszłość planety. Informacje o szczegółach wydarzenia, jego kolejnych elementach oraz prelegentach, którzy pojawią się na scenach tematycznych, zostaną doprecyzowane w najbliższym czasie.

TOGETAIR 2024 dąży nie tylko do budzenia społecznej świadomości w zakresie działań na rzecz środowiska, ale także do pokazania, że nawet niewielki krok – od segregacji odpadów, aż po wybór transportu publicznego czy promowanie odnawialnych źródeł energii – może być istotną zmianą na drodze do budowania zrównoważonej przyszłości i lepszego, bardziej ekologicznego świata dla przyszłych pokoleń. Wydarzenie zostało objęte parasolem komunikacyjnym określonym hasłami #TOGETHER FOR US #TOGETHER FOR CLIMATE. Tegoroczna edycja opiera się o trzy sceny tematyczne oraz trzy filary: Organizatorzy zaznaczają, że chcą łączyć zamiast dzielić, dbać o klimat i środowisko, współpracować dla lepszej przyszłości. W efekcie – wspólnie działać dla klimatu, realizując ideę #TOGETAIR.

Udział w wydarzeniu to doskonała okazja, aby zaangażować się w świadome działanie na rzecz budowania ambitnej, racjonalnej ekonomicznie Polskiej Polityki Klimatycznej i Energetycznej. Spotkanie w eksperckim gronie to nie tylko szansa na wymianę myśli i doświadczeń, zdobycie nowej wiedzy oraz możliwość przyjęcia nowej, zgodnej z najnowszymi ekologicznymi trendami perspektywy – z myślą o przyszłości.