Traficar uruchomi nową usługę mikromobilności w II kw., początkowo tylko w Krakowie

Warszawa, 27.02.2024 (ISBnews) – Traficar wkrótce uruchomi nową, autorską usługę mikromobilności, podała spółka. Początkowo rozwiązanie to zostanie wprowadzone wyłącznie w Krakowie, jednak planowana jest ekspansja na inne miasta. Mieszkańcy stolicy Małopolski mogą spodziewać się startu usługi na początku II kwartału 2024 roku. Wówczas Traficar stanie się pierwszym polskim dostawcą posiadającym w swojej aplikacji własny carsharing oraz mikromobilność.

"Obrany przez nas model biznesowy jest unikalny w branży. Czerpiemy z 30-letniego doświadczenia w sektorze wynajmu, który zapewnia nam Express Car Rental. Nasze innowacyjne rozwiązania już od lat pozwalają na realizowanie skutecznej strategii rozwojowej, utrzymanie rentowności oraz ciągłe wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów. Nie mamy zwyczaju mówienia głośno o swoich planach. Jednak obecna sytuacja Traficara i ubiegłoroczne sukcesy, sprawiły, że możemy się dzisiaj tymi zamiarami podzielić otwarcie" – powiedział prezes Traficar Piotr Groński, cytowany w komunikacie.

Kilka tygodni temu firma przeprowadziła pierwszą w Polsce integrację z platformą multimodalną. Dzięki temu samochody marki dostępne są również w ramach jednej z największych aplikacji tego typu na rynku. Jest to znaczący krok dla rozwoju krajowego carsharingu, podkreślono.

"Nasza pozycja rynkowa jest na tyle mocna, że możemy pozwolić sobie na wprowadzanie śmiałych i innowacyjnych rozwiązań. Zależy nam na tym, aby jednoznacznie podkreślić, że carsharing w Polsce ma ogromny potencjał. Relacje z naszymi klientami pokazują jasno, że nie tylko chcą, ale i potrafią korzystać ze współdzielonych usług. Docierają do nas również sygnały, że jest potrzeba wprowadzenia carsharingu w większej ilości miast. Z naszej perspektywy zapotrzebowanie na współdzieloną mobilność jest wciąż duże" – dodał dyrektor operacyjny Traficar Konrad Karpiński.

Traficar przystąpił również do tworzenia specjalnych punktów parkingowych w miastach, w których jest obecny ze swoją usługą. W wyznaczonych miejscach, np. przy lotniskach, pojawią się obrandowane strefy postojowe. Poza wynajęciem auta klienci będą mieli także możliwość zaplanowania odbioru samochodu w konkretnym dniu i o wybranej godzinie. Takie rozwiązanie pozwoli zwiększyć przewidywalność wynajmu samochodów carsharingowych i wpłynie na ich wyższą dostępność dla użytkowników.

Traficar to największa firma carsharingowa w Polsce z flotą blisko 5000 pojazdów, zarówno osobowych, jak i dostawczychTraficar działa na rynku od 2016 roku i wywodzi się z wypożyczalni samochodów Express Car Rental. Samochody usługi Traficar są dostępne w 28 miastach.

(ISBnews)