Anwim udostępnił 1 400 punktów ładowania dla flot w partnerstwie z Elocity

Warszawa, 27.02.2024 (ISBnews) – Anwim, w ramach partnerstwa sieci Moya energia z Elocity, udostępnił ponad 1 400 punktów ładowania pojazdów elektrycznych dla użytkowników kart flotowych Moya firma, podała spółka. Do 2030 roku Moya energia ma obejmować 10 tysięcy punktów ładowania, w tym 4 tysiące własnych.

Z punktów ładowania Moya energia obecnie mogą korzystać użytkownicy programu flotowego Moya firma, a docelowo sieć dostępna będzie także dla posiadaczy aplikacji Super Moya.

"Już dziś możemy zaoferować naszym flotowym klientom infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych w ponad 1 400 punktach w całym kraju. To ogromny krok w kierunku propagowania zrównoważonego rozwoju elektromobilności. Nasze działania motywujemy, z jednej strony świadomością konieczności wdrażania rozwiązań ekologicznych, a z drugiej, wyjściem naprzeciw potrzebom naszych klientów, którzy z coraz większym zainteresowaniem przyglądają się pojazdom elektrycznym. Karta Moya firma to dziś multienergetyczna karta flotowa, która pozwala zarówno na bezgotówkowy zakup paliw tradycyjnych, jak i ładowanie pojazdów EV, a docelowo będzie oferować dodatkowe źródła energii – takie, na jakie będzie popyt wśród naszych klientów" – powiedział dyrektor ds. rozwoju sprzedaży flotowej w Anwimie Andrzej
Kisała, cytowany w komunikacie.

Budowa sieci ładowarek Moya energia planowana jest zarówno na stacjach Moya, jak i w innych strategicznych punktach. Podobnie, jak w przypadku stacji paliw, firmie zależy, aby klienci Moya mieli dostęp do punktów ładowania zarówno przy głównych trasach tranzytowych, jak i drogach krajowych, w mniejszych miejscowościach oraz w dużych miastach i aglomeracjach. Strategia spółki w zakresie elektomobilności obejmuje także szeroką współpracę z innymi dostawcami w ramach roamingu. Dzięki temu klienci sieci będą mogli korzystać z ponad 10 tysięcy punktów ładowania pojazdów elektrycznych w całym kraju. Pułap ten ma być osiągnięty do końca 2030 roku.

Spółka Anwim od 2009 roku zarządza niezależną siecią stacji paliw pod marką Moya, która na koniec 2023 r. liczyła 450 placówek i była piątą największą siecią stacji paliw w Polsce. Plany zakładają powiększenie sieci do 500 obiektów do 2024 r. i do 800 w 2030 r.

(ISBnews)