Eway i MC2 Innovations nawiązały współpracę w celu rozwoju stacji ładowania e-samochodów

Warszawa, 27.02.2024 (ISBnews) – Eway ogłosił partnerstwo z MC2 Innovations w zakresie rozwoju obecnych i nowych funkcjonalności w stacjach ładowania Eway, podała spółka.

Dzięki współpracy z MC2 Innovations rozwijane będą zaawansowane funkcje stacji Eway. Jedną z nich jest funkcja identyfikacji użytkowników, która właścicielowi stacji pozwala m.in. na własną, dynamiczną politykę cenową, podano.

"Dzięki współpracy naszych firm stacje ładowania Eway zostaną wzbogacone o kolejne innowacyjne funkcje. Nasza ekspertyza w obszarze wsparcia technologicznego pozwoli Eway na jeszcze lepsze dostosowanie się do potrzeb klientów, a co za tym idzie – zwiększenie konkurencyjności na rynkach europejskich" – powiedziała CEO MC2 Innovations Anna Streżyńska, cytowana w komunikacie.

"Od początku naszego działania mamy ambitne cele. Pierwszym z nich jest maksymalne ułatwienie elektromobilności – i do tego tematu podeszliśmy od podstaw, już na etapie tworzenia stacji. Drugim celem jest oczywiście komercjalizacja. Chcemy sprzedawać stacje nie tylko w Polsce, i to już się dzieje, ale i poza nią. Współpraca z MC2 Innovations ułatwi nam zaoferowanie kierowcom elektryków w Europie świetnej jakości, bezpiecznych i innowacyjnych stacji ładowania" – dodał CEO Eway Karol Pawlak.

Nowe funkcjonalności w stacjach ładowania Eway będą wprowadzane stopniowo w najbliższych miesiącach.

MC2 Innovations to powstała w 2018 roku spółka IT specjalizująca się w profesjonalnym doradztwie, pracach koncepcyjnych i wdrożeniowych z zakresu innowacyjnych technologii IT, łącząca wiedzę o IT ze znajomością branż telekomunikacji, energetyki, produkcji, transportu i finansów.

Eway to powstały w 2020 roku polski operator i producent nowej generacji stacji ładowania do samochodów elektrycznych. Wspólnie z partnerami buduje sieć stacji ładowania dla samochodów elektrycznych.

(ISBnews)