PKO BP, DNB zapewnili GoldenPeaks Capital finansowanie portfela projektów PV o mocy 72 MWp

Warszawa, 20.12.2023 (ISBnews) – GoldenPeaks Capital (GPC) sfinansował portfel projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 72 MWp, zlokalizowanych w różnych regionach Polski. Pakiet finansowania został zapewniony przez PKO Bank Polski oraz DNB Bank ASA, podała spółka.

Portfolio "Charlie" składa się z 55 indywidualnych projektów solarnych o wielkości od 1 MWp do 8 MWp, rozmieszczonych w całej Polsce. Przez cały okres eksploatacji portfel będzie korzystał z denominowanej w euro umowy zakupu energii elektrycznej, podano.

"GPC umocniło swoją pozycję w Polsce oraz jako doświadczonego dostawcy długoterminowych, denominowanych w euro umów PPA (power purchase agreement) dla wiodących na świecie międzynarodowych korporacji. Portfolio 'Charlie' to przykład naszej zdolności do zapewnienia opłacalności tym projektom. Cieszymy się, że partnerzy, tacy jak PKO Bank Polski i DNB wspierają nas w osiąganiu celu, jakim jest przyspieszenie przejścia regionu na energię odnawialną" – powiedział prezes GPC Daniel Tain, cytowany w komunikacie.

GoldenPeaks Capital jest firmą specjalizującą się w budowie systemów solarnych i jednym z największych właścicieli systemów fotowoltaicznych w Polsce i na Węgrzech.

(ISBnews)