Envirly otrzyma 6 mln zł na rozwój od inwestorów

Envirly

Bank BNP Paribas, wspólnie z Tangent Line, wcześniejszym inwestorem Aligo VC i czterema inwestorami prywatnymi inwestuje w Envirly. Jest to platforma do zarządzania śladem węglowym organizacji i raportowania danych niefinansowych.

Środki z inwestycji (6 mln zł) firma przeznaczy na rozwój technologii oraz powiększenie zespołu. BNP Paribas współpracował z Envirly już wcześniej, oferując rozwiązanie swoim klientom biznesowym.  Umowę inwestycyjną podpisano 24 listopada. 

Wraz z wdrożeniem unijnej dyrektywy CSRD, począwszy od 2024 r., kolejne kategorie przedsiębiorstw, już nie tylko te największe, będą musiały mierzyć swój ślad węglowy i uwzględniać go w sprawozdaniach rocznych. BNP Paribas już od 2022 r. pomaga swoim Klientom przygotować się do nowych wymogów. Zaoferował m.in możliwość skorzystania z narzędzia Envirly. Startup zwyciężył w Office Hours – autorskim, programie wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w BNP Paribas. W 2023 r. rozpoczął się pilotażowy etap wdrożenia. Jego celem jest dopasowanie narzędzia do potrzeb klientów banku oraz opracowanie przeznaczonej dla nich oferty.

Cieszymy się, że BNP Paribas, podobnie jak pozostali inwestorzy uczestniczący w tej rundzie finansowania, kolejny raz okazał nam zaufanie. Udział w Office Hours i późniejsza możliwość współpracy z bankiem i jego klientami to dla nas szansa na dotarcie z platformą do nowych grup odbiorców, często do firm, które dopiero uczą się, jak istotne jest mierzenie śladu węglowego i zarządzanie ESG. Liczba takich podmiotów stale rośnie. Dlatego ogłoszona dziś inwestycja jest tak istotna — pozwoli nam bowiem na skokowy wzrost skali działania — mówi Mateusz Masiak, CEO Envirly.

Oprócz BNP Paribas w Envirly inwestują  dwa fundusze venture capital: Tangent Line VC i Aligo VC oraz czterech inwestorów prywatnych.