Arval prognozuje, że e-pojazdy będą stanowić 8% aktywnej floty na koniec 2024 r. – wywiad

Łódź, 29.09.2023 (ISBnews/ ISBnews.tv) – Samochody elektryczne przekraczają 10% aktualnych zamówień Arval Service Lease Polska, a spółka prognozuje, że do końca 2024 roku ich udział w aktywnej flocie Arval przekroczy 8%, poinformował ISBnews.tv dyrektor generalny Arval Service Lease Polska Robert Antczak.

"W obecnej flocie Arvala blisko 4% pojazdów stanowią samochody elektryczne, ale jak patrzę na zamówienia, które są prognostykiem, bo te samochody za chwilę wyjadą i za 3,4,5 miesięcy będą na drogach, to ten udział jest już powyżej 10%. Prognozujemy, że na koniec przyszłego roku to powinno być w okolicach 8% aktywnej floty Arvala" – powiedział Antczak w rozmowie z ISBnews.tv podczas Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi. ISBnews było partnerem medialnym wydarzenia.

Jak podkreślił, około połowy z ok. 2,5 tys. samochodów elektrycznych we flocie Arvala stanowią obecnie samochody dostawcze, których liczba również bardzo dynamicznie rośnie.

"W naszej strategii, którą nazywamy Arval Beyond, mamy konkretny cel. Na całym świecie chcemy mieć co najmniej 30% pojazdów zelektryfikowanych, czyli także hybryd i hybryd plug-in, w Polsce, jako że jesteśmy jeszcze na ścieżce rozwojowej, mówimy o co najmniej 25% pojazdów zelektryfikowanych w roku 2025. Ambicją Arvala jest posiadać 100 tys. pojazdów we flocie, więc 25% z nich to powinny być pojazdy zelektryfikowane. Wydaje się, że w przypadku pełnych elektryków mówimy o jakichś 15% na koniec 2025 roku" – podsumował Antczak.

Arval specjalizuje się w wynajmie pojazdów z pełną obsługą oraz w nowych rozwiązaniach w zakresie mobilności. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z niemal 1,6 mln pojazdów na całym świecie (koniec grudnia 2022 r.). Firma powstała w 1989 roku i jest w pełni własnością Grupy BNP Paribas.

Piotr Apanowicz

(ISBnews/ ISBnews.tv)