Połączony leasing elektryka i ładowarki

liczba samochodów elektrycznych

Wspólna oferta Arval Service Lease Polska i Columbus Energy pozwala sfinansować nie tylko wynajem elektryka, ale też umożliwia sfinansowanie domowego punktu ładowania. Dzięki takiej inwestycji pojazd może być właściwie samowystarczalny. W pakiecie Arval i Columbus od ręki dostępna jest Kia e-Niro, z dofinansowaniem z programu Mój Elektryk oraz ładowarką. Go Power o mocy 7 lub 11 kW.

Arval Service Lease Polska, oraz Columbus Energy, jako pierwsze firmy na polskim rynku wprowadzają kompleksowy pakiet, który łączy użytkowanie samochodu elektrycznego, montaż punktu ładowania oraz dodatkowo także paneli fotowoltaicznych. Pozwala to do minimum ograniczyć koszty zasilania pojazdu, a także zapewnia jego rzeczywistą zeroemisyjność.

– Klientom zainteresowanym wynajmem samochodu elektrycznego towarzyszy często obawa o dostęp do stacji ładowania. W Arval od dłuższego czasu szukamy rozwiązań, które takie wątpliwości rozwiewają. Mając ładowarkę w domu lub siedzibie firmy, bardzo rzadko musimy korzystać z publicznych stacji. Jest to dodatkowo rozwiązanie dużo tańsze niż w przypadku tankowania konwencjonalnego auta. Zaś gdy ładowarka pobiera energię słoneczną, koszty „paliwa” spadają właściwie do zera. Dlatego współpraca z firmą Columbus jest dla nas tak ważnym krokiem – mówi Łukasz Niemczuk, Retail Solutions Director, Arval Service Lease Polska. – Wspólny pakiet uwzględnia rabaty dla naszych klientów, a dzięki udziałowi Arval w programie Mój Elektryk finansowanym przez NFOŚiGW, możemy zapewnić wyjątkowo atrakcyjną cenę pojazdu – dodaje. 

Dopłaty z programu Mój Elektryk dostępne są bez żadnych dodatkowych formalności. Klient wynajmuje samochód w Arval i to firma składa w jego imieniu wniosek o dotację.

Znika problem szukania stacji ładowania

Model Kia e-Niro w pakiecie z szybką ładowarką Go Power o mocy.7 lub 11 kW dostępny jest w abonamencie miesięcznym za 1659 zł netto (umowa na okres.36 miesięcy z limitem 15 000 km rocznie). Jedynym kosztem dodatkowym jest 1700 zł netto jednorazowej opłaty za ładowarkę. Auto dostępne jest od ręki, co jest istotnym.atutem w dobie dużych opóźnień dostaw pojazdów, z którymi boryka się cały rynek motoryzacyjny. Dodatkowo można skorzystać także z oferty specjalnej na montaż instalacji fotowoltaicznej, choć nie jest to warunek konieczny. Jednak analitycy firmy.Columbus wyliczają, że jest to opłacalna inwestycja, ponieważ wystarczy siedem paneli.fotowoltaicznych, by móc ładować auto wyłącznie energią pozyskiwaną ze słońca. 

– Jedną z barier rozwoju elektromobilności w Polsce jest niewystarczająco rozwinięta infrastruktura ładowania. Z tego powodu większość posiadaczy elektryków zaopatruje się we własne, przydomowe czy firmowe punkty ładowania. To z kolei zwiększa popyt na nasze usługi, nie tylko te związane z dostarczaniem i montażem ładowarek.EV, ale również na własne źródła wytwórcze. Samochód elektryczny napędzany energią z własnej instalacji fotowoltaicznej jest bowiem najlepszym rozwiązaniem zarówno dla naszych portfeli, jak i dla środowiska – mówi Arleta Czekaj-Kwiecień, Dyrektor Sprzedaży, Columbus Energy S.A. – Wspólnie z firmą Arval przygotowaliśmy ofertę, łączącą wynajem samochodu elektrycznego wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania i źródłem energii, dzięki czemu osoby myślące o elektryku mogą być kompleksowo zaopiekowane – dodaje.

Jeśli porównamy koszt tankowania pojazdu z silnikiem benzynowym i ładowania zeroemisyjnego auta z punktu podłączonego do instalacji.fotowoltaicznej, okazuje się, że rocznie możemy zaoszczędzić nawet.7200 zł na wyborze ekologicznego auta. A zasilane energią odnawialną jest ono w pełni zeroemisyjne. Z danych Arval wynika, że całkowity koszt użytkowania pojazdu elektrycznego (TCO) zrównuje się z pojazdem spalinowym w ciągu pierwszego roku. W przypadku korzystania z własnej instalacji fotowoltaicznej zwrot z inwestycji może być jeszcze szybszy.

Auto i ładowarka z pełną obsługą

Wszelkie formalności i kwestie techniczne związane z punktem ładowania realizuje Columbus – od montażu urządzenia, przez instalację niezbędnych zabezpieczeń, szkolenie użytkowników i uruchomienie stacji, aż po wsparcie serwisowe i przeglądy techniczne. 

Po zakończeniu kontraktu ładowarka przechodzi na własność klienta. Natomiast pojazd może zostać wykupiony lub wymieniony na nowy model z oferty Arval.  Oferowany w pakiecie samochód.Kia e-Niro to bogato wyposażony model w wersji L z pojemną baterią 64 kWh i mocą 204 KM. Zasięg auta to 455 km na jednym ładowaniu. 
W cenie miesięcznego abonamentu za wynajem znajdują się już ubezpieczenia.OC i AC, assistance, auto zastępcze tej samej klasy, a także koszty przeglądów, serwisowania i obsługi szkód komunikacyjnych. Wspólna oferta Arval i Columbus dostępna jest zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Ładowarka może zostać zainstalowana w domu lub siedzibie przedsiębiorstwa.