Inteligentny recykling i gospodarka odpadami

Opakowanie nadaje się do recyklingu

AMP Robotics i Agrex-Eco uruchamiają w Polsce demonstracyjny zakład recyklingu napędzany sztuczną inteligencją. Salon powstanie w Lublinie z zakładach SIGMA.

AMP Robotics, pionier w dziedzinie sztucznej inteligencji, robotyki i infrastruktury dla branży odpadów i recyklingu, umacnia swoją obecność w Europie. Firma uruchamia salon demonstracyjny w zakładach SIGMA w Lublinie. Będą mogły z niego korzystać firmy zajmujące się recyklingiem i gospodarką odpadami. W nowoczesnym salonie demonstracyjnym sortowanie odbywa się za pomocą jednego z systemów robotycznych sterowanych sztuczną inteligencją AMP. To właśnie sztuczna inteligencja (AI) identyfikuje różne rodzaje papieru, tworzyw sztucznych i metali do sortowania.

AMP wspólnie z Agrex-Eco

Agrex-Eco jest dystrybutorem usług AMP dla klientów w Polsce. Firma oferuje konsultacje w zakresie projektowania i instalacji, a także szkolenia i wsparcie techniczne. Współpracuje z wiodącymi producentami sprzętu w całej Europie. 

– Otwarcie naszego centrum w Lublinie we współpracy z Agrex-Eco i jej wieloletnim partnerem SIGMA jest kolejnym kamieniem milowym w procesie rozszerzania naszej obecności w Europie – powiedział Gary Ashburner, dyrektor generalny AMP Robotics na Europę. – Naszym wspólnym celem jest obniżenie kosztów recyklingu i poprawa odzysku materiałów. Chcemy pokazać, jak nasze systemy, zasilane największym w branży zbiorem danych AI, mogą przekształcić ich działania.

Firma AMP zainstalowała swój pierwszy zrobotyzowany system sortowania w Europie pod koniec 2020 roku. Jest obecna w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W tym roku sukcesywnie rozbudowuje swoje struktury.

– AMP jest liderem na rynku rozwiązań AI i automatyzacji przetwarzania i sortowania materiałów – powiedział Jacek Zawadzki, prezes Agrex-Eco. – Zainstalowany przez nas robot w referencyjnym obiekcie SIGMA, oferuje przyszłym klientom doskonały wgląd w system, który zmienia ekonomikę branży.