Lepszy smak lokalnej wody prosto z baterii kuchennej Grohe

System kuchenny Grohe Blue zaprojektowano dla większej wygody i w trosce o ekologię. Dzięki niemu można pić filtrowana wodę prosto z kranu w kuchni. 

Konsumenci przywiązują coraz większą wagę do rozwiązań ułatwiających im dbanie o ekologię każdego dnia. W rezultacie poszukują produktów spełniających nie tylko ich wysokie wymagania dotyczące wygody i jakości, ale także przyjaznych dla środowiska naturalnego. System kuchenny Grohe Blue ułatwia dostęp do filtrowanej wody prosto z baterii kuchennej. To rozwiązanie, które nie tylko oszczędza czas, przestrzeń i zasoby naturalne. Także zapewnia najwyższe standardy jakości oraz doskonały smak wody. 

Z myślą o nowoczesnych kuchniach

Bateria kuchenna zamienia lokalną wodę w jej lepszy wariant: wodę filtrowaną, schłodzoną, niegazowaną, lekko gazowaną lub gazowaną. Szybko i wygodnie – wystarczy jedynie nacisnąć przycisk na uchwycie baterii kuchennej. 

Kluczowym elementem naszego produktu jest jednostka chłodząca wyposażona w najnowocześniejszy, zaawansowany technologicznie filtr. Usuwa on wszystkie zanieczyszczenia, zapewniając smaczną i czystą wodęCo więcej, filtr po zużyciu nie jest odpadem, a cennym surowcem. Już wkrótce uruchomimy proces zbierania i odsyłania zużytych filtrów do ich producenta  firmy BWT, w której 98 proc. materiałów poddaje się recyklingowi. Dzięki możliwości zwrotów filtrów, system kuchenny Grohe Blue stanie się jeszcze bardziej ekologicznym rozwiązaniem – mówi Magdalena Czarnecka, Kitchen Category Manager w firmie Grohe Polska.

Innowacja o realnym wpływie na ochronę środowiska naturalnego

Z przeprowadzonych niedawno badań w Europie wynika, że ponad 1/3 klientów woli kupować produkty marek, które angażują się w ochronę środowiska. W procesie podejmowania decyzji priorytetem stają się dla nich wartości i cele producenta, cena produktu schodzi zaś na dalszy plan. Dzięki technologii zastosowanej w systemie Grohe Blue, klienci mogą teraz całkowicie zrezygnować z wody w plastikowych butelkach. To nie tylko dobry krok w stronę ograniczenia generowanych odpadów, ale także poprawy jakości powietrza. Każdy litr wody z systemu Grohe Blue to o 61 proc. mniej emisji CO2 w porównaniu do wody butelkowanej. Dodatkowo to rozwiązanie zapewnia prawdziwą oszczędność miejsca. Dzięki kompaktowej konstrukcji chłodziarka pasuje do standardowej szafki kuchennej pod zlewem. Mierzy jedynie 20 cm szerokości, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na system kanalizacyjny.

Lokalna kampania – Wyprodukowano dla polskiej wody

Marka zainicjowała kampanię sygnowaną hasłem: „Wyprodukowano dla polskiej wody”. Przekonuje w niej konsumentów do czerpania wody pitnej ze źródła tak lokalnego, jak to tylko możliwe. Również w Polsce zwraca uwagę na problem zbyt dużej ilości generowanych odpadów. Zachęca do stopniowego eliminowania ich, przekonując do zmiany stylu życia na bardziej zrównoważony oraz przyjazny planecie. Do 31 grudnia 2021 roku trwa akcja „Cashback”. Każdy, kto zakupi i zarejestruje jeden z systemów z kolekcji Grohe Blue, otrzyma do 400 zł zwrotu. Więcej informacji o promocji.