Sto stacji ładowania pojazdów z logo TAURONA i ING

TAURON Nowe Technologie pochwalił się kolejnymi urządzeniami uruchomionymi w ramach programu Operator. W systemie jest już sto stacji ładowania pojazdów. Nowe pojawiły się w Zakopanem, Pyrzowicach, Wiśle, Cieszynie i Bielsku-Białej. Inwestycje w ładowarki aut elektrycznych to jeden z elementów Zielonego Zwrotu TAURONA. Projekt jest wspierany finansowo przez ING.

TAURON sukcesywnie powiększa swoją sieć ładowarek. W systemie znajduje się już sto stacji ładowania budowanych od 2018 roku na terenie obsługiwanym przez koncern. W ostatnich dniach udostępniono kolejne. Znajdują się w popularnych, także ze względu na ruch turystyczny, lokalizacjach. Jedną z ładowarek zainstalowano na terenie hotelu Nosalowy Park w Zakopanem. Kolejne urządzenie wybudowano w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego Katowice. Z nowych stacji można także korzystać w Bielsku-Białej, Cieszynie i Wiśle. To dwustanowiskowe urządzenia typu AC ze złączem Type 2, ładujące pojazd z maksymalną mocą 22 kW.

Nie tylko duże aglomeracje

Parkingi centrów handlowych, okolice urzędów miejskich, miejsca rozrywki czy hotele – to lokalizacje, w których chcemy zagęścić siatkę urządzeń. Ale elektromobilność to nie tylko domena dużych miast. Coraz częściej zgłaszają się do nas także małe samorządy. Te z turystycznym potencjałem, które zdają sobie sprawę z konieczności posiadania ładowarek w kontekście dynamicznego rozwoju rynku pojazdów elektrycznych. To pozwoli im przyciągnąć tych turystów, dla których posiadanie pojazdu elektrycznego wpisuje się w coraz popularniejszą filozofię życia polegającą na redukowaniu śladu węglowego. A coraz głośniej mówi się o tym, że w ciągu najbliższej dekady także reszta zmotoryzowanych Polaków będzie musiała przesiąść się do zeroemisyjnych pojazdów, bo z rynku mają zniknąć spalinówki – powiedział Piotr Apollo, wiceprezes TAURONA Nowe Technologie. 

Jak dodaje TNT ma pewną przewagę na rynku stacji ładowania, bo uczy się ich budowy już od 2018 roku. Spółka posiada w swoich zasobach m.in własny system zarządzania ładowarkami i aplikację służącą do obsługi procesu ładowania – eMap od TAURONA.

40 tys. kWh energii

Na obsługiwanym przez siebie obszarze TAURON oferuje użytkownikom aut elektrycznych i hybryd plug-in 183 punkty ładowania prądem AC (wolnych). Dodatkowo 38 stanowisk do ładowania szybkiego (DC). W tym roku użytkownicy aut elektrycznych pobrali stacji ładowania ze znakiem TAURONA ok. 40 tys. kWh energii elektrycznej.

Partnerem TAURONA Nowe Technologie wspierającym budowę stacji ładowania jest ING Bank Śląski.

Inwestowanie w sieć stacji ładowania wpisuje się w strategię Grupy opatrzoną hasłem Zielony Zwrot TAURONA. Urządzenia dostarczają energię elektryczną pozyskiwaną z odnawialnych źródeł. Pochodzenie „czystego prądu” potwierdza Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE) w Poznaniu.

Licznik elektromobilności.