Zielone eko-działania Żabki

Nie tylko logo Żabki jest zielone. Sieć bardzo intensywnie promuje swoje również zielone eko-działania i trzeba przyznać, robi to bardzo dobrze. Nie zawsze jednak hasła są spójne z rzeczywistością. Dotyczy to np. deklaracji: „nie sprzedajemy naczyń i sztućców jednorazowych oraz słomek”. W sklepach Żabka, przynajmniej niektórych, nadal można je kupić.

Minimalizacja, zamiast wycofania ze sprzedaży

– Jako sieć rozpoczęliśmy realizację strategii, której celem jest minimalizacja obecności tworzyw sztucznych w naszej ofercie. Obecnie jesteśmy na kolejnym etapie procesu. Obejmuje on przegląd asortymentu i eliminację zbędnego, jednorazowego plastiku z oferty produktowej sklepów. – dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Żabki. To oznacza, że deklaracja: „nie sprzedajemy naczyń i sztućców jednorazowych oraz słomek” jest na wyrost. Pewnie dopiero po zakończeniu całego procesu będzie prawdziwa.

Żabka przyznaje, że plastikowe naczynia są elementem dostępnego w sklepach asortymentu. – Pracujemy nad wprowadzeniem zamienników, które będą bardziej przyjazne środowisku. Możemy potwierdzić, że w najbliższych tygodniach można będzie kupić komplety z papierowymi kubkami, talerzykami i drewnianymi sztućcami – informuje biuro prasowe.

Plastikowe rękawice zostaną

Zarówno sami klienci jak i franczyzobiorcy prowadzący sklepy doceniają zielone eko-działania Żabki. – To dobrze, że jest coraz mniej foliówek. Do lipca mamy pozbyć się wszystkich plastikowych naczyń – kubków i sztućców. Zastanawiam się tylko czym zostaną zastąpione rękawice plastikowe. Używamy ich m.in. przy przygotowywaniu jedzenia na wynos – mówi sprzedawczyni jednej z gdańskich Żabek. 

Biuro prasowe Żabki poinformowało nas, że „ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, w trosce o bezpieczeństwo naszych franczyzobiorców oraz klientów, sieć nie planuje rezygnacji z rękawic plastikowych wykorzystywanych na stoisku z pieczywem oraz podczas przygotowywania jedzenia na wynos”. Wszystko jest jasne i wiadomo, że póki co plastikowe rękawice zostaną w obiegu.

O pierwszym samowystarczalnym sklepie Żabka pisaliśmy TUTAJ.

Więcej informacji o eko-inicjatywach Żabki znajdziesz TUTAJ.