Osiem banków uczestnikami programu „Czyste powietrze”

Czyste powietrze

Osiem banków przystąpiło do programu „Czyste powietrze” – podaje ZBP. Są to: Alior, BNP Paribas, BOŚ, Bank Pocztowy, BPS i banki zrzeszone, Credit Agricole, Santander oraz Banki Spółdzielcze SGB.

Łącznie dostępnych będzie kilka tysięcy placówek, w których Polacy będą mogli skorzystać z nowego kredytu antysmogowego. Prowadzona współpraca z bankami ułatwi dostęp do dofinansowania na wymianę starych nieefektywnych źródeł ciepła i termomodernizację domów jednorodzinnych. A łączny limit środków na lata 2021-2023 wynosi 1,5 mld zł.

Warto przypomnieć, że przygotowywana ścieżka bankowa w „Czystym powietrzu” przewiduje objęcie kredytów gwarancjami BGK. Dzięki temu banki będą mogły zaproponować lepsze warunki finansowania inwestycji m.in. przez rezygnację z wymogu stosowania dodatkowych zabezpieczeń.

Pierwsze wnioski o kredyt na cele zgodne z programem i dotacje na częściową spłatę można składać połowie roku. Polacy otrzymają informacje o programie „Czyste powietrze”. Dodatkowo pomoc w złożeniu wniosku o kredyt i dotację na częściową spłatę kapitału zaciągniętego kredytu u swoich doradców w bankach.

Jak podaje ZBP kolejne banki komercyjne rozważają dołączenie do systemu wdrażania powszechnego kredytu antysmogowego jeszcze w tym roku.

Więcej o programie „Czyste powietrze” pisaliśmy TUTAJ.