CH Blue City w Warszawie planuje ok. 20 mln zł inwestycji m.in. w instalację PV

Warszawa, 02.07.2024 (ISBnews) – Centrum Handlowe Blue City w Warszawie zainwestuje ponad 20 mln zł, m.in. w instalację fotowoltaiczną, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz nowe udogodnienia dla klientów i najemców centrum handlowego, podało centrum. Spółka zależna Blue Parking sprzedała w tym celu działkę, na której powstaną w przyszłości mieszkania na wynajem.

"Planowaliśmy tę transakcję od dłuższego czasu. Środki, które uzyskamy w wyniku sprzedaży działki, przeznaczymy w całości na inwestycje. W planie mamy budowę instalacji fotowoltaicznej, stacji ładowania samochodów elektrycznych, zmniejszenie energochłonności budynku, a także liczne nowe udogodnienia dla klientów oraz naszych najemców, zarówno w części handlowej, jak i biurowej budynku. Z drugiej strony, planowana w bliskim sąsiedztwie budowa obiektu mieszkalnego oznacza dla nas nową lojalną grupę klientów. Jestem przekonany, że planowane inwestycje zwiększą wartość Blue City, ale co równie ważnie, podniosą komfort zakupów dla naszych klientów oraz pracy dla najemców" – powiedział wiceprezes Blue City Yoram Reshef, cytowany w komunikacie.

Transakcja sprzedaży dotyczy działki położonej za parkingiem wielopoziomowym, przy ulicach Opaczewskiej i Alei Bohaterów Września w Warszawie.

Pierwsze prace w związku z planowanymi inwestycjami rozpoczną się na początku II półrocza roku 2024. Cały program ma być zrealizowany w ciągu najbliższego półtora roku.

Obecnie w Blue City działa około 200 najemców, którzy wynajmują ponad 96% powierzchni handlowej obiektu. W centrum handlowym pracuje w sumie około 1 500 osób. Jednocześnie spółka zarządza powierzchnią biurową o wielkości ponad 33 tys. m2, położoną w kompleksie centrum handlowego.

(ISBnews)