Paweł Przybylski został powołany na funkcję prezesa Onde od 1 lipca

Warszawa, 24.06.2024 (ISBnews) – Rada nadzorcza Onde powołała z dniem 1 lipca br. Pawła Przybylskiego w skład zarządu spółki na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się 1 czerwca 2022 r. i powierzyła mu funkcję prezesa zarządu, a także zmieniła z dniem 1 lipca 2024 r. funkcję Pawła Średniawy w zarządzie spółki ze stanowiska prezesa zarządu na stanowisko wiceprezesa zarządu, podała spółka.

Wcześniej wiceprezes Marcin Szerszeń złożył rezygnację z zarządu spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2024 r.

"Jesteśmy w dziejowo najlepszym momencie firmy Onde. Cable pooling, magazyny energii, liberalizacja ustawy odległościowej i ogromne środki z KPO na transformację energetyczną w Polsce i Europie to tylko niektóre z argumentów za tym, że rynek OZE będzie szybko rósł. Cieszy mnie, że dołącza do nas doświadczony menedżer, biegły na rynku OZE w Europie, którego ogromna wiedza i profesjonalizm przyczynią się do zwiększenia wartości spółki" – powiedział przewodniczący rady nadzorczej Onde i wiceprezes Grupy Erbud Jacek Leczkowski, cytowany w komunikacie.

Tym samym skład zarządu spółki od 1 lipca 2024 r. będzie przedstawiał się następująco:
1. Paweł Przybylski – prezes zarządu;
2. Piotr Gutowski – wiceprezes zarządu,
3. Marek Marzec – wiceprezes zarządu,
4. Paweł Średniawa – wiceprezes zarządu.

Paweł Przybylski to absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość. Przez ponad 20 lat był związany z grupą Siemens w Polsce i w Niemczech, gdzie był odpowiedzialny za różne obszary działalności firmy. W ostatnich latach wyspecjalizował się w rynku odnawialnych źródeł energii obejmując równolegle stanowiska dyrektora zarządzającego i dyrektora sprzedaży offshore w Siemens Gamesa.

"Wchodzę do mocnej spółki o silnej renomie na rynku OZE, której imponujący rozwój obserwuję od lat. Sprzyjające okoliczności sprawiają, że dotychczasowe sukcesy wydają się być początkiem nowego rozdziału w jej historii. Wszystko wskazuje na to, że spółka z tak mocnymi kompetencjami i ogromnym doświadczeniem stanie się beneficjentem nadchodzącej transformacji energetycznej i aktywnym uczestnikiem europejskiego rynku OZE. Cieszę się z powierzonej mi roli" – dodał Przybylski.

Onde jest czołowym wykonawcą infrastruktury dla sektora odnawialnej energetyki (OZE), w szczególności farm wiatrowych oraz farm fotowoltaicznych w Polsce. Funkcjonuje również w sektorze budownictwa drogowo-inżynieryjnego realizując inwestycje dla infrastruktury drogowej w Polsce. Spółka działa w ramach Grupy Erbud. Onde zadebiutowało na GPW w 2021 r.; wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBnews)