Columbus: gwarancja odbioru całej nadwyżki energii z paneli PV

Leasing konsumencki paneli fotowoltaicznych

Grupa Columbus, jako pierwsza na polskim rynku, wprowadza ofertę dynamicznego bilansowania energii z fotowoltaiki. Gwarantuje przy tym odbiór całej nadwyżki wyprodukowanej energii.

Oferta ma przygotować prosumentów do zmian, które zaczną obowiązywać po 1 lipca br.  Stanowi alternatywną i bardzo atrakcyjną opcję rozliczania energii, skierowaną do tych właścicieli instalacji PV, u których operator systemu dystrybucyjnego już za 2 miesiące wprowadzi godzinowe ceny odkupu za energię wysłaną do sieci (zaczną obowiązywać zmienne i nieznane stawki odkupu). Niedługo po tym (od sierpnia 2024 r.) będą obowiązywać taryfy dynamiczne za energię pobraną z sieci. Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 umożliwia odbieranie równowartości nadmiaru energii wprowadzonej do sieci w postaci kWh. Nadwyżki energii trafiają do wirtualnego magazynu przez cały okres trwania umowy. Na życzenie klienta mogą zostać przeliczone również na rabat obniżający koszty dystrybucji energii.

Klienci, którzy zdecydują się na dynamiczne bilansowanie energii z gwarancją 1:1, otrzymają więcej niż realnie wyprodukuje ich instalacja fotowoltaiczna. Nie tylko zapewnimy im zwrot nad produkowanej energii, ale wypłacimy bonus, jeśli średnia dzienna cena odsprzedaży nadwyżki okaże się wyższa od ceny energii pobranej. Za każdą wprowadzoną tego dnia kilowatogodzinę energii prosumenci otrzymają od nas 10-procentowy bonus – wyjaśnia Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

Gwarancja odbioru całej nadwyżki energii: 2 do 20 kWp oraz taryfy G11, G12 i G12w

Oferta Columbus Obrót kieruje do nowych klientów. Dotyczy instalacji o mocy 2-20 kWp oraz taryf G11, G12 lub G12w. Niezależnie od wielkości instalacji, w ramach oferty klienci ponoszą stałą, miesięczną opłatę w wysokości 24,99 zł.

Największą korzyścią propozycji Columbus Obrót jest to, że przyszły prosument skorzysta z oferty przygotowanej specjalnie pod specyfikę funkcjonowania domu z instalacją fotowoltaiczną – wytworzona raz energia nie zostaje zmarnowana, bo kilowatogodziny (1:1) będą czekać w Wirtualnym Magazynie na ich wykorzystanie przez cały rok. Jako jedyna firma na rynku realnie wpływamy na zmniejszenie kosztów za samą dystrybucję, jeśli klient będzie sobie tego życzył. Wszystko jest transparentne i bardzo proste, nawet faktura – komentuje Damian Różycki, prezes Columbus Obrót Sp. z o.o.

Warto przypomnieć, że po uruchomieniu taryf dynamicznych kluczowy stanie się nie tylko wybór firmy wykonującej instalację fotowoltaiczną, ale również wybór odpowiedniej oferty na rozliczenie energii produkowanej z instalacji fotowoltaicznej. Większość firm instalatorskich nie posiada koncesji na obrót energią.