Hotelowy Tydzień Ziemi 2024 – czyli święto Dnia Ziemi w branży hotelowej!

Hotelowy tydzień ziemi

Hotelowy Tydzień Ziemi zainicjowany został 4 lata temu przez Agatę Delmaczyńska (Green Officer Hotelarz) oraz Karola Webera (Inspektora Hotelowego) i ma na celu promowanie proekologicznych postaw w społeczności hotelarzy i uczniów szkół hotelarskich a także budowanie świadomości w zakresie zrównoważonego hotelarstwa.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-26 kwietnia 2024 roku. W tym czasie hotele są zachęcane do tego, by w czasie trwania tygodnia Ziemi, dzieliły się przykładami realizacji prośrodowiskowych działań – tych organizowanych z okazji tego święta, jak i tych codziennych, będących częścią zielonej strategii hotelu. Wszystko oznaczone hasztagiem #hotelowytydzieńZiemi2024, by móc udostępnić relacje hotelu dalej i w ten sposób wzajemnie się inspirować.

Hotelowy Tydzień Ziemi rozpocznie bezpłatną konferencją – WEBINARIUM w dniu 19.04, godz. 9.30 – 12.00. W czasie jej trwania 8 ekspertów opowie o ESG, Ślad węglowy, Greenwashing, BDO, trendy, certyfikacje środowiskowe, zielone inicjatywy i innych kwestiach dotyczących zrównoważonego rozwoju. Podobnie jak w zeszłym roku będzie intensywnie i merytorycznie.

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW

Zielone hotele poszukiwane

W czasie trwania Hotelowego Tygodnia Ziemi na social mediach wydarzenia (i organizatorów) pojawiają się informacje na tematy związane z działaniami hoteli na rzecz środowiska i klimatu. W tym roku główni aktorzy wydarzenia – hotele – zaproszone są do przygotowania treści dotyczących swoich zielonych działań i dobrych praktyk – coś co działa na korzyść środowiska a przy okazji ułatwiło funkcjonowanie obiektu i zmniejszyło koszty operacyjne. Mogą to być działania mające na celu ograniczanie zużycia energii, wody, odpadów ale też i całościowa zielona strategia hotelu. By wziąć udział w tej części HTZ wystarczy wysłać na adres agata@greenofficer.pl opis dobrej praktyki wraz ze zdjęciem hotelu i/lub konkretnego ekodziałania. Informacja zostanie udostępniona na stronie FB wydarzenia w trakcie trwania HTZ2024 oraz relacjach z wydarzenia.

Ankieta dla hotelarzy

Równocześnie z obchodami święta Ziemi w hotelarstwie została uruchomiona ankieta dla hotelarzy na temat działań w obszarze zrównoważonego rozwoju! Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa, by móc określić obecne podejście branży do kwestii eko. Jej wypełnienie nie zajmuję więcej niż 5 minut. Wyniki badania zostaną opublikowane w trakcie trwania Hotelowego Tygodnia Ziemi 2024. Link do ankiety znajduje się tutaj: https://forms.gle/eBovVDaHd57AzCVS9

Bieżące informacje na temat Hotelowego Tygodnia Ziemi 2024 znajdują się na stronie FB pod linkiem

Patronat branżowy objęła Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. Patronami medialnymi są Hotel-management.pl, Horecabc.pl oraz Ecoekonomia.pl. Profitroom wspiera technologicznie wydarzenie. Stowarzyszenie Hotelmania koordynuje część skierowaną dla młodych hotelarzy.