mLeasing miał 215 mln zł zysku brutto w 2023, wdraża nową strategię pod kątem OZE i e-aut

Warszawa, 18.03.2024 (ISBnews) – mLeasing zakończył 2023 rok z zyskiem w wysokości 215 mln zł brutto (+6% r/r), podała spółka. Zawarł w tym czasie umowy o rekordowej w swojej historii wartości 7,3 mld zł. Spółka wdraża nową strategię i przygotowuje nową ofertę pod kątem aut elektrycznych oraz wsparcia małych i średnich firm w zielonej transformacji.

"mLeasing, spółka należąca do grupy mBank, w 2024 rok wchodzi z nową strategią, która jest odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe oraz coraz większy wpływ zmian klimatycznych na wyzwania stawiane przed biznesem i społeczeństwem" – czytamy w komunikacie.

Spółka wskazuje, że zgodnie z bieżącymi regulacjami, od 2035 roku nie będzie już możliwy zakup auta z napędem spalinowym. Zmiana takich aut na elektryczne, czy z napędem wodorowym jest trudna dla wszystkich uczestników rynku. Spółka przygotowuje nową ofertę w tym segmencie, uwzględniając potrzeby zarówno użytkowników aut, jak i dla właścicieli flot. Dla tych pierwszych mLeasing będzie oferować pełen zakres usług od wyboru auta, poprzez finansowanie, po ułatwianie codziennego użytkowania. Z myślą o drugich, spółka pilotuje obecnie kompleksowy program dekarbonizacji floty, z którym wkrótce wyjdzie na rynek.

"Nasza wieloletnia już współpraca z Volvo Car Poland pozwoliła nam na wypracowanie wielu innowacyjnych rozwiązań, które wspierają naszych partnerów nie tylko od strony produktowej, ale również od strony procesowej, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii. Szybki, prosty proces w ścieżce cyfrowej klienta, rozwiązania wspierające sprzedawców w punktach dealerskich, pełna integracja z platformami e-commerce plus nasze własne cyfrowe kanały sprzedaży poprzez platformę mAuto – to rozwiązania, na które stawiamy" – powiedział prezes mLeasing Cezary Raczyńki, cytowany w komunikacie.

mLeasing pracuje również nad kompleksową ofertą, która ma wspierać małe i średnie firmy w zielonej transformacji. Jak przypomina spółka ten sektor jest odpowiedzialny za około 60-70%  śladu węglowego w gospodarce europejskiej. Oferta mLeasing będzie miała na celu im pomóc i ułatwić realizację planów redukcji emisyjności ich modeli biznesowych.

Jednocześnie, spółka będzie wspierać swoich partnerów z sektora firm dużych i korporacji, dla których MŚP są bardzo często dostawcami bądź podwykonawcami, wpływając bezpośrednio na ich plany redukcji śladu CO2 w zakresie emisyjności, podkreślono.

Spółka mLeasing jest częścią grupy mBank. Na rynku obecna jest od 1991 roku.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 r.; wchodzi w skład indeksu WIG20. Aktywa razem banku wyniosły 226,98 mld zł na koniec 2023 r.

(ISBnews)