ING BSK rozpoczął nabór w 5. edycji programu grantowego dla startupów i młodych naukowców

Warszawa, 04.03.2024 (ISBnews) – ING Bank Śląski rozpoczął piątą edycję programu grantowego skierowanego do startupów i młodych naukowców, podał bank. Tym razem ING przeznaczy 1 mln zł na najlepsze rozwiązania, które mogą poprawić energooszczędność budynków. Zgłoszenia można przesyłać do 25 kwietnia 2024 r. Agencja ISBnews jest patronem medialnym programu.

"W tej edycji poruszamy zagadnienia związane z jedenastym Celem Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDG 11) i szukamy rozwiązań, które odpowiedzą na wyzwanie: jak możemy poprawić energooszczędność budynków? Niestety w Polsce znaczna część budynków jest nieefektywna energetycznie. Oznacza to, że w przyszłych latach będzie wymagała modernizacji. Dlatego tym razem poszukujemy rozwiązań, które pomogą zmniejszyć zapotrzebowanie na energię w istniejących budynkach mieszkalnych i firmowych" – powiedziała wiceprezes ING Banku Śląskiego Joanna Erdman, cytowana w komunikacie.

Poprawa efektywności energetycznej budynków to korzyści nie tylko dla środowiska, ale również realne oszczędności. Modernizacja istniejących budynków może znacznie obniżyć emisje dwutlenku węgla i przyczynić się do zmniejszenia wydatków na energię nawet o połowę, podkreślono w informacji.

"Najlepsze rozwiązania zgłoszone do konkursu otrzymają granty na dalszy rozwój projektów. Za pierwsze miejsce jest to 400 tys. zł, za drugie miejsce 300 tys. zł, a za trzecie miejsce 150 tys. zł. Przewidziana jest też możliwość przyznania nagród dodatkowych – wyróżnień o łącznej wartości 150 tys. zł, w tym nagrody publiczności wielkiego finału" – czytamy dalej.

Wyboru najlepszych rozwiązań dokona kapituła złożona z przedstawicieli ING Banku Śląskiego, biznesu, nauki oraz organizacji pozarządowych. Ogłoszenie finalistów nastąpi 27 maja. Zwycięzcy wyłonieni zostaną 27 czerwca podczas gali finałowej.

Poza nagrodami finansowymi dodatkową wartością udziału w Programie jest wsparcie merytoryczne, promocja oraz budowanie partnerskich relacji. Finaliści zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach tematycznych, np.: "Poznaj swojego klienta", "Modele biznesowe w praktyce", "Eksperymenty, czyli skąd wiem że moje rozwiązanie ma sens", "Pitching, czyli jak się dobrze zaprezentować". Zwycięzcy mogą liczyć na szeroką promocję. Dla najlepszych zespołów przewidziany jest także indywidualny mentoring, wskazał także bank.

Do tej pory do Programu Grantowego ING zgłosiło się łącznie ponad 650 startupów i młodych naukowców. Na wsparcie innowacyjnych pomysłów bank przekazał 4 mln zł.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem banku wyniosły 245,36 mld zł na koniec 2023 r.

(ISBnews)