Udział PKO BP w kredycie konsorcjalnym dla firmy Eko-Okna to ok. 418 mln zł

Warszawa, 26.02.2024 (ISBnews) – PKO Bank Polski jest współorganizatorem konsorcjalnego kredytu inwestycyjnego z firmą z branży budowlanej Eko-Okna, podał bank. Udział PKO BP to ok. 418 mln zł.

"Oferujemy kompleksowe rozwiązania i udzielamy finansowania, które pomagają naszym klientom budować przewagę i odnieść sukces na rynku. Współpraca z firmą Eko-Okna jest potwierdzeniem tego zaangażowania. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać innowacyjną firmę z branży stolarki otworowej w jej ambitnych planach rozwojowych. Wzmocnienie pozycji konkurencyjnej polskich firm na europejskich czy światowych rynkach stanowi korzyść dla kondycji polskiej gospodarki" – powiedział dyrektor Pionu Relacji z Klientami Korporacyjnymi i Przedsiębiorstwami w PKO BP Marcin Majewski, cytowany w komunikacie.

PKO BP pełnił rolę współorganizatora kredytu konsorcjalnego z udziałem pięciu innych banków, Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) oraz KUKE, które docelowo ma pełnić rolę gwaranta części transz kredytu.

W połowie lutego EBOR poinformował o udzieleniu Eko-Okna pożyczki w wysokości 90 mln euro.

Finansowanie zostanie przeznaczone na rozbudowę zakładu produkcyjnego w Kornicach koło Raciborza oraz budowę dwóch nowych zakładów produkcyjnych. Pozwoli to firmie na zwiększenie produkcji okien z polichlorku winylu (PVC) oraz rozwinięcie produkcji stolarki drewnianej. Nowe zakłady powstają w Wodzisławiu Śląskim i Kędzierzynie-Koźlu.

Eko-Okna to polski producent wyrobów z tworzyw sztucznych dla budownictwa. Jest drugim co do wielkości europejskim producentem stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, aluminium i drewna. Zatrudnia niemal 13 tys. osób.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW; wchodzi w skład indeksu WIG20. Aktywa razem banku wyniosły 431,45 mld zł na koniec 2022 r.

(ISBnews)