Bechtel zawarł kontrakty z polskimi firmami na wsparcie techniczne budowy el. atomowej

Warszawa, 21.02.2024 (ISBnews) – Bechtel zawarł pierwsze kontrakty z polskimi firmami, zlecające prace związane z technicznym wsparciem budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, podała spółka. Partnerstwa z lokalnym łańcuchem dostaw to kluczowy element w realizacji projektu i transferu wiedzy na rynek polski, podkreśliła.

Do spółek, które podpisały umowy o współpracy przy tym projekcie, należą m.in.: Energoprojekt-Katowice, który będzie świadczyć usługi w zakresie regulacji i standardów oraz wsparcia w wydawaniu pozwoleń środowiskowych, Prochem, który zapewni wsparcie w pozyskiwaniu dokumentacji pozwoleniowej oraz Summa Linguae, która świadczy usługi tłumaczeniowe.

"Bechtel od 70 lat jest liderem realizacji projektów z zakresu energetyki jądrowej. Jedną z najważniejszych lekcji z tego okresu jest fakt, że kluczowe znaczenie dla powodzenia projektu mają właśnie partnerstwa na poziomie lokalnym. Pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce wzmocni bezpieczeństwo energetyczne i pobudzi rozwój gospodarczy kraju" – powiedział dyrektor projektu Bechtel Jared DeMeritt, cytowany w komunikacie.

"Potencjalny zasięg tego projektu jest niezwykły i tworzy perspektywę szerokiej współpracy z polskim łańcuchem dostaw. Mamy nadzieję, że do grona polskich dostawców dołączą wkrótce kolejne firmy" – dodała menedżer ds. łańcucha dostaw w Bechtel Margaret Jackson.

Bechtel wraz z Westinghouse Electric Company utworzyły konsorcjum i są partnerem Polskich Elektrowni Jądrowych w zakresie dostawy trzech reaktorów AP1000 dla pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino.

Bechtel jest partnerem w dziedzinie inżynierii, budownictwa i zarządzania projektami dla przemysłu i administracji publicznej. Obsługuje rynki: infrastruktury, nuklearny, bezpieczeństwa i środowiska, energetyki oraz górnictwa i metali.

(ISBnews)