Orange Polska wykorzysta rozwiązania EcoVadis do weryfikacji dostawców pod kątem ESG

Warszawa, 15.01.2024 (ISBnews/ ISBtech) – Orange Polska wykorzysta rozwiązania EcoVadis do weryfikacji dostawców pod kątem wskaźników ESG, poinformowała ISBtech dyrektorka wykonawcza ds. transformacji i efektywności Orange Polska Olga Złotnicka.

"Ok. 4 tys. firm w Polsce, w tym Orange Polska, już za ten rok musi raportować kwestie związane z ESG, które dotyczą całego łańcucha wartości, według nowych standardów. Dla Orange Polska oznacza to, że będziemy musieli omawiać z naszymi dostawcami cały ich proces produkcji. Od momentu pozyskiwania surowców do produktów, które oferujemy lub których używamy do świadczenia usług, przez kwestie magazynowania, logistyki, dostarczenia do klienta, na końcu myśląc również o ewentualnym recyklingu" – powiedziała ISBtech Złotnicka.

Wskazała, że wymusza to konieczność weryfikowania dostawców pod kątem ESG.

"Musimy mieć informacje pochodzące od dostawców. Oczekujemy, że będą oni uwzględniać standardy ESG w swojej działalności. Wytyczne w naszych postępowaniach zakupowych, które sprawdzają dostawców pod kątem wskaźników ESG, wspiera narzędzie firmy EcoVadis, które wprowadziliśmy w minionym roku. To międzynarodowa firma, która pomaga ocenić dostawców, w jaki sposób radzą sobie z kwestiami ESG" – zaznaczyła dyrektorka.

Orange Polska to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.; wchodzi w skład indeksu WIG20.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews/ ISBtech)