beeIN został generalnym dystrybutorem magazynów energii CF Energy

Warszawa, 05.12.2023 (ISBnews) – beeIN został generalnym dystrybutorem magazynów energii austriackiego koncernu CF Energy, podała spółka.

"Podpisanie kontraktu z CF Energy to dla nas istotne wydarzenie. Jest to jednocześnie pierwsza umowa zawarta z dostawcą magazynów energii oraz milowy krok w rozwoju perspektywicznego obszaru działalności beeIN. Nasz wybór padł na urządzenia CF Energy, ponieważ wyróżnia je atrakcyjna relacja jakości do ceny oraz istotne przewagi konkurencyjne, w tym obsługa posprzedażowa. Nie bez znaczenia jest dla nas także renoma naszego partnera, który buduje swoją pozycję na rynku już od ponad 20 lat" – powiedział ekspert w beeIN Roman Krawczyk, cytowany w komunikacie.

W ciągu dwóch dekad działalności spółka CF Energy uzyskała przeszło 120 patentów i zaoferowała swoje produkty 3,5 mln klientów. Od ponad 10 lat producent magazynów energii prowadzi także działalność w obszarze B+R baterii przeznaczonych do pojazdów elektrycznych. Baterie litowe opracowane i wyprodukowane przez partnera beeIN są obecnie stosowane w samochodach i rowerach elektrycznych sprzedawanych w Azji. Wyzwania wynikające z procesu tranformacji energetycznej oraz dążenie do uzyskania neutralności klimatycznej zainspirowały firmę do budowy kolejnego filaru związanego z magazynowaniem energii, podkreślono.  

"Jako generalny dystrybutor mamy szerokie możliwości rozwijania nowych kanałów sprzedaży. Naszym celem jest także zapewnienie merytorycznego wsparcia dla instalatorów oraz handlowców, których już zapraszamy do udziału w cyklicznie organizowanych  szkoleniach. Magazyny energii są teraz na fali wzrostowej, a ich sprzedaż będzie systematycznie rosła, m.in. za sprawą programu 'Mój Prąd'
oraz środków pochodzących z Krajowego Planu Odbudowy oraz produktom wysokiej klasy dostępnych w przystępnych cenach. Dzięki nawiązaniu partnerstwa z CFE będziemy w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie ze strony rynku. Zakładamy, że w długoterminowej perspektywie przełoży się to pozytywnie na nasze wyniki finansowe" – podsumował prezes Michał Sochacki.

BeeIN jest notowanym na NewConnect dostawcą rozwiązań i bezpośrednim przedstawicielem światowych producentów komponentów OZE.

(ISBnews)