Nowa edycja Huawei Startup Challenge, pod hasłem #Tech4GreenEnergy, rozpoczęła nabór

Warszawa, 28.11.2023 (ISBnews/ ISBtech) – Rusza nabór do czwartej edycji konkursu Huawei Startup Challenge, pod hasłem #Tech4GreenEnergy, organizowanego przez Huawei i Startup Academy. Tegoroczna edycja programu skierowana jest do twórców innowacyjnych rozwiązań technologicznych z obszaru zielonej energii oraz wykorzystania jej potencjału przez polskie startupy, poinformował dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska Ryszard Hordyński. ISBtech – serwis technologiczny z Grupy ISBnews – jest partnerem medialnym wydarzenia.

"W tegorocznej edycji Huawei Startup Challenge chcemy wesprzeć interesujące pomysły w obszarze zielonej energii w przekształceniu się w sprawnie operujące biznesy. Poprzednie edycje konkursu udowodniły, że w polskich młodych firmach jest ogromny potencjał, który, odpowiednio wspierany, jest w stanie zmienić świat na lepsze. Dzięki naszej inicjatywie możemy wspierać środowisko polskich startupów i otwierać przed nimi drogę do skalowania ich działalności" – powiedział Hordyński podczas prezentacji konkursu.

Kapitułę konkursu oceniającą tegoroczne zgłoszenia tworzą doceniani przedstawiciele i przedstawicielki sektorów biznesu, nauki oraz eksperci strefy publicznej. Na gali w kwietniu 2024 roku finałowa dziesiątka konkursu zaprezentuje swoje innowacje, a trzy najlepsze projekty otrzymają nagrody główne – czeki o wartości 100, 60 i 40 tys. zł.

Huawei Startup Challenge #Tech4GreenEnergy to już czwarta edycja inicjatywy dla młodych, polskich biznesów. Ubiegłoroczna odsłona konkursu została poświęcona rozwojowi startupów działających na rzecz szeroko pojętego zdrowia. W poprzednich edycjach poszukiwano innowacyjnych rozwiązań skupiających się na technologiach wspierających walkę z wykluczeniami oraz zieloną transformację.

(ISBnews/ ISBtech)