Ekoen chce mieć 20 hubów ładowania e-pojazdów o mocy 25 MW do końca 2024 r. – wywiad

Łódź, 28.09.2023 (ISBnews/ ISBnews.tv) – Plan Ekoenu przewiduje posiadanie 20 hubów ładowania pojazdów elektrycznych o łącznej mocy blisko 25 MW do końca 2024 roku, nie licząc pojedynczych stacji ładowania, poinformował ISBnews.tv dyrektor sprzedaży spółki Tomasz Siedlecki.

"Do końca 2024 roku chcemy mieć 20 wielostanowiskowych hubów o dużej mocy ładowania w największych miastach w Polsce, ze szczególnym naciskiem na Warszawę" – powiedział Siedlecki w rozmowie z ISBnews.tv.

"Łączna moc tych hubów wyniesie niecałe 25 MW. Biorąc pod uwagę, że pod koniec 2022 roku całkowita moc wszystkich ładowarek w Polsce wynosiła nieco ponad 70 MW, to dość szybko zwiększymy tę moc" – dodał.

Wcześniej Ekoen zapowiedział w Łodzi, że w najbliższych tygodniach uruchomi swój trzeci hub ładowania na lotnisku Chopina w Warszawie, następnie pierwszy hub przeznaczony do obsługi pojazdów ciężarowych w Nadarzynie, a jeszcze przed końcem 2023 roku powstaną trzy kolejne, w Łodzi, Poznaniu i Gliwicach. Łącznie do końca obecnego roku Ekoen chce dysponować siedmioma hubami o łącznej mocy blisko 10 MW.

Obecnie funkcjonują huby w Warszawie i Zielonej Górze.

Ekoen to spółka świadcząca usługi ładowania pojazdów elektrycznych przez sieć tzw. hubów ładowania, czyli wielostanowiskowych stacji ultraszybkiego ładowania, działających w oparciu o koncepcję klasycznych stacji benzynowych, z wykorzystaniem ultraszybkich ładowarek o dużej mocy.

Piotr Apanowicz

(ISBnews/ ISBnews.tv)