GreenWay Polska przejął 10 stacji ładowania od PGE Nowa Energia w 5 miastach

Warszawa, 25.09.2023 (ISBnews) – GreenWay Polska pozyskał do publicznej sieci ładowania dziesięć ładowarek wraz z ich infrastrukturą przyłączeniową, podała spółka.

"Nasi klienci otrzymają dostęp do kolejnych stacji ładowania w atrakcyjnych lokalizacjach, a kierowcy już wcześniej korzystający z tych stacji – stawki za ładowanie z naszego cennika, naszą obsługę klienta oraz najwyższą w branży dostępność usług ładowania. W nieco dłuższej perspektywie natomiast, wszyscy kierowcy mogą się spodziewać w tych miejscach ładowarek o wyższych mocach, w stu procentach zasilanych zieloną energią" – powiedział prezes Rafał Czyżewski, cytowany w komunikacie.

Włączane do sieci GreenWay stacje ładowania znajdują się w Warszawie (2 ładowarki), Bełchatowie (3 ładowarki), Łodzi (2 ładowarki), Turowie (2 ładowarki) oraz Zgorzelcu (1 ładowarka). Są to urządzenia wyposażone w punkty ładowania DC o mocy 50 kW (złącza CCS/CHAdeMO) oraz AC o mocy 22 kW. GreenWay obejmie urządzenia serwisem technicznym i rozwiązaniami roamingowymi i dostosuje stawki za korzystanie z usług ładowania do swojego cennika, podkreślono.

Transakcja przejęcia przez GreenWay Polska stacji ładowania PGE Nowa Energia miała miejsce latem bieżącego roku. Wszystkie stacje będą udostępnione klientom GreenWay jeszcze w październiku, zapowiedziano również.

Według planów GreenWay Polska, stacje ładowania zlokalizowane w Warszawie, Łodzi oraz część urządzeń w Bełchatowie będą w przyszłości jako pierwsze wyposażone w ładowarki o większej mocy. Spółka zamierza także zapewnić wszystkim nowo przejętym stacjom zasilanie zieloną energią.

Na koniec I półrocza 2023 r. w sieci GreenWay w Polsce działało 530 ogólnodostępnych stacji ładowania, z czego blisko 290 stanowiły stacje DC (o mocy od 50 kW w górę), w tym 38 urządzenia o mocy 150 kW i wyższej, a 78 ładowarki o mocy 100-150 kW.

GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności. Jak podaje spółka, posiada najintensywniej rozwijającą się sieć ładowania samochodów elektrycznych w środkowym regionie Europy. 

(ISBnews)