Jacek Gliniak objął stanowisko prezesa zarządu hiPower Energy

Warszawa, 22.09.2023 (ISBnews) – Jacek Gliniak, prezes spółki hiPower Europe, która w wyniku odwrotnego przejęcia wchodzi na rynek NewConnect, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami objął funkcję prezesa w hiPower Energy (dawniej Arena.pl), podała spółka.

"Jacek Gliniak kierował wcześniej spółką hiPower Europe, w której rozwijał innowacyjne systemy odzysku i oczyszczania wodoru. Podczas pięciu lat pracy nad tworzeniem i udoskonalaniem ekologicznych rozwiązań z obszaru 'zielonej' energii, jako Główny Inżynier w firmie hiPower na Tajwanie, zdobywał liczne patenty. Perspektywicznymi możliwościami tkwiącymi w wykorzystaniu wodoru zainteresował się w ramach doktoratu na National Chiao Tung Uniwersity w Tajwanie, w trakcie którego rozwijał fotokatalityczne metody wytwarzania tego gazu. Zanim rozpoczął karierę naukową w Azji, uzyskał wykształcenie chemiczne w Polsce, kończąc studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej" – czytamy w komunikacie.

hiPower Energy (dawna Arena.pl S.A.) to notowana na rynku NewConnect spółka, która rozwija i komercjalizuje innowacyjne rozwiązania wodorowe. Jako pierwsza w Europie wdraża nowatorską technologię odzysku wodoru z gazów resztkowych, która dotąd była niedostępna na naszym kontynencie. Obecnie w portfolio produktów hiPower Energy znajdują się: nowatorska technologia recyklingu wodoru – HRP (Hydrogen Recycle & Purification), zasilane metanolem ogniwa paliwowe do produkcji energii elektrycznej i ciepła – mGen oraz mobilne stacje ładowania pojazdów elektrycznych – myGO.

(ISBnews)